ביהמ"ש דחה את ערעורם של המעורבים בפרשת צנעני

מיכאל חזן, עופר עמר ואסף לביא צנעני, החשודים בשיבוש הליכים, יישארו במעצר עד יום חמישי. מחר יתקיים דיון בהארכת מעצרה של מרגלית צנעני

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה דחה היום (ראשון) את ערעורם של מיכאל חזן, עופר עמר ואסף לביא צנעני, המעורבים בפרשת מרגלית צנעני. הם יישארו במעצר עד יום חמישי. השלושה הגישו היום ערעור בעקבות תקופת המעצר שנגזרה עליהם בבית משפט השלום בראשל"צ. בית המשפט החליט להשאיר על כנה את ההחלטה בגין חשד לשיבוש הליכי חקירה ומסוכנות לציבור.

אתמול הטיחו חוקרי היחידה הכלכלית במרגלית צנעני את החשדות לגבי השיחות שניהלה עם מיכאל חזן ואף השמיעו לה הקלטות שבהן הזמרת נשמעת כמי שדורשת שחזן וחברו עמר יסחטו את האמרגן אטדגי. מחר יתקיים דיון על הארכת מעצרה של מרגלית צנעני.

מיכאל חזן בביהמ"ש בראשל"צ, בשבוע שעבר. תצלום: רענן כהן

צנעני נעצרה ביום שלישי בחשד לסחיטה באיומים של האמרגן אסף אטדגי, שלטענתה היה חייב לה כספים. על פי החשד, צנעני ביקשה מעבריינים בארגון הפשע של עמיר מולנר לגבות עבורה מאטדגי תמלוגים מהצלחתו של הזמר הצעיר עומר אדם, אותו טיפחו השניים. צנעני הכחישה בתוקף בחקירתה כי הפעילה עבריינים לגביית החוב.

חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (היאל"כ) בודקים חשד נוסף כי צנעני הטתה את הצבעתה כשופטת בתוכנית הטלוויזיה "כוכב נולד", לטובת המתמודד לירון רמתי שהגיע לגמר. בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, קיבל ביום רביעי שעבר באופן חלקי את ערעורה של הזמרת מרגלית צנעני על הארכת מעצרה ב-9 ימים, וקיצר אותו ל-6 ימים. הזמרת סירבה להגיב לרוב שאלות הכתבים שנכחו במקום. בתגובה קצרה ויחידה לשאלת אחד העיתונאים אמרה שלמיטב ידיעתה, אין בעיה בקשר שלה עם האמרגן אסף אטדגי.

נציג המשטרה בדיון אמר כי "מדובר במקרה קשה וחמור שמעיד על עירוב גורמי פשיעה לתוך עסקי הבידור בישראל".

צנעני היתה נתונה במעקב משטרתי בחודש וחצי האחרונים: החוקרים עקבו אחרי תנועותיה, גם בהופעתה בסוף השבוע שעבר בעצרת המחאה החברתית בבאר שבע, והאזינו לשיחות הטלפון שלה. האזנות הסתר חשפו מעורבות ישירה של צנעני במגעים עם הגורמים העברייניים בהליכי גביית החוב של אטדגי על ידי אנשיו של מולנר.

החוב לכאורה של אטדגי לצנעני נאמד בכמה מאות אלפי שקלים. מקורו הוא ב"דמי הצלחה" שצנעני טענה שמגיעים לה ממעורבותה בהצלחתו של הזמר עומר אדם, שיוצג אף הוא על ידי אטדגי. צנעני, לטענתה, היתה זו שקישרה בין אדם, פליט כוכב נולד, לסוכנו. בנה של צנעני, אסף, כתב והלחין כמה משיריו של אדם והיה עמו בקשרי עבודה ממושכים.

ביאל"כ חושדים כי לאחר שצנעני ואטדגי לא הצליחו ליישר ביניהם את ההדורים, הם פנו לבורר, שהכריע לטובת צנעני וחייב את אטדגי בתשלום החוב.

לאחר שאטדגי לא שילם את החוב, פנתה צנעני, לפי חשד החוקרים, למפיק המוזיקלי יוסי בן דוד, בעל קשרים בעולם התחתון - שהיה בין המתווכים בינה לבין גורמים בארגון הפשע של מולנר, אותם הכירה עוד מהעבר. על פי החשד, אנשי מולנר תקפו וסחטו את אטדגי, תוך הטלת אימה ופחד לאורך תקופה ארוכה, במהלכה הסכים אטדגי לשלם חלק מהחוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ