פרקליטה בכירה תובא לדין משמעתי על זיוף שעות עבודה

עו"ד רלי גוטמן מפרקליטות מחוז חיפה, המכחישה את הטענות נגדה, זומנה לשימוע במשרד המשפטים לפני השעיה מיידית מתפקידה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

מבוכה בפרקליטות המדינה: בימים האחרונים החליטה נציבות שירות המדינה, באופן חריג, להגיש תובענה משמעתית נגד עו"ד רלי גוטמן, פרקליטה בכירה בפרקליטות מחוז חיפה, בחשד לדיווח כוזב של שעות עבודה. על פי התובענה, שתתברר בבית הדין המשמעתי לעובדי המדינה, גוטמן דיווחה בדו"ח על שעות עבודה שעשתה לכאורה, אך בפועל עסקה בענייניה הפרטיים.

גוטמן, המכחישה בתוקף את הטענות נגדה, זומנה אתמול לשימוע במשרד המשפטים, לפני השעיה מיידית מתפקידה.

חקירה גלויה וסמויה נגד גוטמן התקיימה בחודשים האחרונים, באגף החקירות בנציבות, בראשות נתי לויט. בעקבותיה החליט בימים האחרונים עו"ד אסף רוזנברג, האחראי על המשמעת בנציבות, להגיש תובענה משמעתית לבית הדין המשמעתי לעובדי המדינה.

על פי כתב התובענה נגד גוטמן, בהזדמנויות רבות ושונות היא נהגה לדווח בדו"ח השעות על היעדרות לצורך עבודה בבית המשפט, או לצורך פגישות עבודה; אך בפועל, בכל אותן שעות לא שהתה גוטמן בעבודה אלא עסקה בענייניה הפרטיים. עוד מואשמת גוטמן, כי בכמה הזדמנויות היא יצאה מהפרקליטות לענייניה הפרטיים, בשעות העבודה, בלי להחתים כרטיס נוכחות ביציאה ובחזרה.

"במעשיה המתוארים לעיל", נכתב בתובענה, "דיווחה הנאשמת דיווחים כוזבים ונהנתה מסכומי כסף להם לא היתה זכאית. הנאשמת פגעה במשמעת שירות המדינה, הפרה את הוראות תקשי"ר, וכן את הוראות כללי האתיקה של עובדי מדינה והתנהגה התנהגות בלתי הוגנת, שאינה הולמת עובד מדינה ושעלולה לפגוע בתדמיתו ובשמו הטוב של שירות המדינה".

בשיחה עם "הארץ" אמרה אמש גוטמן שמקור התלונה נגדה הוא פרקליט מחוז חיפה, עו"ד עמית איסמן, שרודף אותה, לטענתה, בשל יחסי עבודה עכורים ביניהם, ובשל מכרז לתקן מנהל מחלקה פלילית בפרקליטות המחוז, תפקיד שהיא מבקשת להתמודד עליו. איסמן, לטענתה, מבקש לדחוק אותה מהתפקיד.

לדבריה, "פרקליט המחוז בחר להתלונן עלי כי הוא עושה שימוש ציני במוסד של נציבות שירות המדינה לאינטרסים האישיים שלו, על רקע מכרז לתפקיד מנהל מחלקה בפרקליטות. הוא רוצה לדחוק אותי מהמכרז. בפן המקצועי הוא לא יכול לנגח אותי, אז הוא נתפס לשטויות".

עוד אמרה גוטמן שהיא מצטערת לשמוע, באמצעות התקשורת, על הכוונה להגיש נגדה תובענה משמעתית. לדבריה לא נתנו לה זכות לשימוע והנציבות כבר גיבשה את דעתה נגדה.

גוטמן נחשבת לפרקליטה ותיקה ומוערכת ועובדת בפרקליטות יותר מ-20 שנה. היא מתמחית בניהול תיקים סבוכים נגד עברייני מין. בין השאר שימשה בעבר תובעת בפרשת האונס בקיבוץ שמרת, ובשנים האחרונות היתה תובעת בפרשת אונס קבוצתי בקרב בני נוער בנשר, ובעבירות מין שעבר מורה לתקשורת בחיפה.

מדוברות משרד המשפטים נמסר בתגובה שהטענות נגד פרקליט מחוז חיפה חסרות שחר ומופרכות, ומוטב שלא היו נטענות. "משנתגלה חשד לאי סדרים בדיווח שעות העבודה של הפרקליטה, החליטה הנהלת הפרקליטות להעביר את העניין לבדיקה ולטיפול של נציבות שירות המדינה. הנציבות פעלה לפי שיקול דעתה ועל פי סמכויותיה", טען משרד המשפטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ