עשר שנות מאסר לעבריין מין שתקף ילדים בשכונת מאה שערים

חזקיהו קהלני, שהורשע בתקיפת שלושה ילדים במבנה נטוש בשכונה, ריצה בעבר שתי תקופות מאסר על עבירות מין

הארץ
כתב ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
כתב ""

בית-המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (שני) עשר שנות מאסר על חזקיהו קהלני, עבריין מין מורשע שתקף שלושה ילדים בגילאי 10-12, שניים מהם אחים. כמו-כן גזר בית-המשפט על קהלני שנתיים מאסר על תנאי ותשלום פיצויים של 30 אלף שקלים למשפחות הנפגעים - עשרת-אלפים שקלים לכל משפחה.

קהלני תקף את הילדים במהלך השנים 2008 ו-2009 לאחר ששכנע אותם באמצעות הבטחות שווא ללכת עמו לבניין נטוש בשכונת מאה שערים. בין-השאר, הוא נתן לילדים לרכב על חמור שאותו הביא לשכונה וללטף גורי חתולים שהיו ברשותו, כל-זאת על-מנת לרכוש את אמונם של הילדים.

בפסק דינם כתבו השופטים צבי סגל, משה דרורי ומשה כהן כי "לאחר שרכש את אמונם של הילדים, החל לבצע בהם מעשים מיניים". השופטים הסבירו כי "שלושת הקטינים גדלו על ברכי הדת, בחברה שמרנית סגורה. הם סמכו על הנאשם והחשיבו אותו לחברם, ואילו הוא ניצל את תמימותם וביצע בהם את זממו בחדרי חדרים".

קהלני ריצה עונש במאסר בשנים 1992-1993 לאחר שהורשע בביצוע מעשים מגונים, ונשלח שוב למאסר של שלוש שנים בשנת 2001, לאחר שתקף מינית שתי קטינות. "המקרה שלפנינו חמור במיוחד מבחינת רמת מסוכנותו של הנאשם, עברו הפלילי והעדרו של אופק שיקומי או מוטיבציה", כתבו השופטים בגזר-הדין, והוסיפו כי קהלני אינו לומד מטעויות העבר שלו.

קהלני, אותו ייצג עורך-הדין חנן רובינשטיין מהסנגוריה הציבורית, טען כי המשטרה ושירות בתי הסוהר מעלילים עליו עלילה בגלל אורח חייו החרדי והתנגדותו לשלטון החילוני בישראל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ