קיי וילסון העידה בבית המשפט: "ראיתי את כריסטין נרצחת מול העיניים שלי"

וילסון סיפרה בעדות מצמררת על רציחתה של חברתה כריסטין לוקן ליד המושב מטע בדצמבר 2010. במשפט נאשמים חברי חולייה הנקשרים ל-19 מקרים אחרים

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

קיי וילסון שחברתה כריסטין לוקן נרצחה לנגד עיניה שעה שטיילו באזור ירושלים, מסרה את עדותה היום לבית המשפט המחוזי בירושלים. וילסון סיפרה בעדות מצמררת על רציחתה של חברתה כריסטין לוגן ביער ליד המושב מטע בדצמבר 2010.

קיי סיפרה בעדותה: "אני מתכננת ליום הזה תשעה חודשים. עכשיו זו הזכות שלי להגיד לפני הנאשמים מה קרה באותו יום. כריסטין ואני הלכנו לטייל ביער. עלינו לתצפית והתיישבנו על סלע. פתאום ראינו שני אנשים מתכופפים. לא הבנתי מה הם עושים. אמרתי לה לא לדבר כי פחדתי. שאלו אותנו בעברית אם יש לנו מים, לא רציתי שיתקרבו, היתה לי תחושה לא טובה. לא הבנתי מה הם עושים. הוצאתי את האולר שלי למקרה שיקרה משהו ואז התחילו לתקוף אותנו. נאבקתי באחד והצלחתי לדקור אותו אבל אז הוא הוציא סכין גדול. ראיתי את כריסטין גם מנסה להיאבק הם החזיקו אותנו במשך חצי שעה. לא הבנתי אם רוצים לאנוס אותי או לשדוד אותי. הם הורידו לי את המגן דוד. ניסיתי לשכנע אותם שאנחנו לא יהודיות. אמרתי לכריסטין שתביים התקף אפילפסיה ואמרתי להם שאני מדריכת טיולים ושהקבוצה עוד מעט תחזור. הם אמרו לי להוריד נעלים ולהוציא שרוכים . הם קשרו את הידיים שלי מאחורי הגב ושמו מחסום על הפה. הבנתי שזו חטיפה."

קיי וילסון (מימין) בבית המשפט בירושלים היום צילום: סלמן אמיל

קיי היתה נסערת מאוד במהלך עדותה ופרצה בבכי בעת שהביטה לעבר הנאשמים. היא המשיכה, "אז הם הפרידו בינינו למרחק של 5 מטר. הם הורידו אותנו על הברכיים שהייתי יחפה ומחסום על הפה . הבנתי שהוא הולך לערוף לי את הראש. שמעתי את כריסטין צורחת והם התחילו לתקוף אותנו. ראיתי את כריסטין נרצחת מול העניים שלי. היא צרחה. אני לא רציתי שיכאיב לי. ניסיתי לא להוציא קול. היה קשה כי המכות היו קשות אבל ניסיתי לשחק אותה מתה. שמעתי את כריסטין מחרחרת. לא הייתי בטוחה שאני חיה. הם חזרו אחרי כמה דקות לוודא הריגה והוא (אחד מהם, נ"ח) דקר אותי בחזה. אחרי כמה דקות התעוררתי לא באותו מקום, אבל לא רחוק מהמקום שנדקרתי. רציתי לחזור לשביל כדי שימצאו את הגופה שלי. שידעו שמדובר ברצח. הצלחתי לקום הלכתי יחפה. מדממת עם צלעות שבוערות במשך רבעי שעה עד שראיתי עזרה".

החשודים, תושבי הכפרים צוריף ותרקומייה, היו מוכרים לכוחות הביטחון ורובם ריצו עונשי מאסר בעבר. ב-21 בדצמבר, יום לאחר מציאת גופתה של לוקן, עצרו המשטרה והשב"כ בסיוע יחידות מיוחדות של מג"ב וצה"ל שלושה פלסטינים - כיפאח ע'נימאת מצוריף, שחשוד בכך שעמד בראש החולייה, איאד פאטפאטה מתרקומייה, ומוחמד ע'נימאת, גם הוא מצוריף. החוליה נקשרת גם ל-19 פשעים חמורים אחרים באזור מאז שנת 1997. על פי החשדות, 8 חברי ההתארגנות אחראים לשני ניסיונות רצח, אונס אחד, ניסיון אונס, שבעה מקרי שוד, שבעה מקרי התפרצויות לבתים וירי לעבר ג'יפ צבאי. מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, ניצב אהרון פרנקו, אמר כי הכנופיה, שהחלה כחוליה פלילית, הפכה לבעלת מניעים לאומניים בעקבות חיסולו של מחמוד אל- מבחוח בדובאי בינואר 2010.

השלושה הודו ברצח ובמהלך החקירה עלה חשד שהם מעורבים גם ברציחתה של בלאט-שורק, כשנה קודם לכן. דגימת די-אן-איי שנלקחה מכיפאח ע'נימאת התאימה גם לממצאים שנמצאו בזירת רציחתה של בלאט-שורק. הוא הודה לבסוף ברצח והפליל חשוד נוסף - אברהים ע'נימאת, שנעצר גם הוא זמן קצר לאחר מכן. הנאשמים הודו ושיחזרו את כל העבירות המיוחסות להם מלבד עבירת האונס המיוחסת לכיפאח ע'נימאת.

חברי החוליה החשודים בביצוע הפשעים צילום: פתאל מיכל

בתשובה לשאלות כתבים לגבי תחושותיה אמרה וילסון במסדרון בית המשפט: "אני מזכירה לכם שאני לא נמצאת ביער. אני בסביבה מאוד בטוחה אז אין לי פחד. עברתי את כל השנאה. אני מתמלאת בחוסר יכולת להבין איך אנשים שהיו פעם ילדים קטנים יכולים לבצע כזה מחזה בלי רחמים. הלב שלי נשבר למשפחה". וילסון גם הוסיפה קריאה לממשלה להרע את תנאי המעצר של האסירים הביטחוניים, "אני מקווה שהם יישארו שם כל החיים. תמיד צריך לזכור שיש לנו חייל חטוף. שהממשלה תפעל להחריף את התנאים שלהם".

כריסטין לוקן, 44 , נולדה בטקסס בארצות הברית והתגוררה לפני הירצחה בנוטינגהאם שבאנגליה. בשנת 2007, היא הגיעה לראשונה לישראל במסגרת טיול לימודי שנקרא "לצעוד עם ישו בעולם היהודי". בהמשך, היא עזבה את תפקידה הבכיר במשרד החינוך האמריקאי והגיע ארצה כדי ללמוד עברית במסגרת קורס לעברית תנ"כית בקיבוץ צובה


כריסטין לוקן

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ