המשטרה ממליצה להעמיד את לחיאני לדין באשמת שוחד

ראש העיר בת ים יואשם בכפוף לשימוע גם בעבירות מרמה, הפרת אמונים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. התיק נגד השופט דנציגר נסגר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משטרת ישראל ממליצה להעמיד לדין את ראש העיר בת ים, שלומי לחיאני, בגין שורת עבירות של שחיתות שלטונית. בהודעת המשטרה נאמר בין השאר כי היחידה לחקירת פשיעה כלכלית "סבורה כי נמצאה תשתית ראייתית מספקת כנגד ראש העיר בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים על ידי עובד ציבור, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועבירות נוספות"

במסגרת החקירה שערכה היחידה הארצית לחקירת פשיעה כלכלית נמצאו חשדות לעבירות טוהר מידות גם מצידם של בכירים נוספים בעיריית בת ים. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך בחינת הראיות והחלטה סופית האם להגיש כתבי אישום.

שלומי לחיאניצילום: בן מלכי איציק

לאור העובדה שהתיק לווה על ידי הפרקליטות המצויה בנבכי שלבי החקירה השונים עד כה, סביר להניח שהמלצות המשטרה יאומצו ברובן על ידי הפרקליטות.

במקביל, ממליצה המשטרה לסגור את תיק החקירה נגד שופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר מחוסר אשמה. כזכור, על פי החשד שבדקה משטרה, דנציגר, שהיה חברו הקרוב של לחיאני משך 20 שנה ואף שימש כיועץ משפטי לעסקיו, קיבל מעיריית בת ים סכום של מעל ל-800 אלף שקלים עבור ייעוץ לאחר שלחיאני מונה לראש העיר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ