חשד: חוקרים מכרו תוכנה להאזנות סתר לסלולרי

הותר לפרסום: המשטרה עצרה 21 חשודים, חלקם חוקרים פרטיים, שסחרו והפיצו תוכנה שבאמצעותה ניתן להאזין לשיחות ולבצע איכון של בעל המכשיר

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

הותר לפרסום: המשטרה עצרה בשבוע שעבר 21 בני אדם, חלקם חוקרים פרטיים, בחשד שמכרו והפיצו תוכנה מתוחכמת המאפשרת לשלוט במכשירי טלפון ניידים. באמצעות התוכנה התאפשר לרוכשים להאזין לשיחות נכנסות ויוצאות, למשוך הודעות טקסט ולאתר את מיקומו של בעל המכשיר בכל רגע נתון.

רוכשי התוכנה נדרשו להביא את המכשיר הנייד שאליו רצו לצותת לחשודים שפעלו בין השאר באמצעות אתרי אינטרנט וחנויות. הם התקינו בו את התוכנה וכך ניתן היה לשלוט במכשיר הנייד ולמשוך ממנו מידע. בתוכנה השתמשו בעיקר גברים ונשים שחשדו כי בן או בת זוגם בגדו בהם.

באחד מאתרי אינטרנט שהפעילה חברה שעסקה בהפצת התוכנה מופיע כיתוב המתחלף בו מוצעים שימושים אפשריים לתוכנה: 'מה נאמר בחדר בהיעדרך?', 'האם ברגע זה גונבים לך לקוח?', 'האם השותף שלך נאמן?', 'היכון הילדים שלך נמצאים כעת?', 'רוצה לדעת עם מי בעלך מסתובב?'.

במשטרה חושדים כי השימוש בתכנה נעשה גם לצרכי גורמים פוליטיים. אחד החוקרים הפרטיים טען בחקירתו כי גם משרד ראש הממשלה היו מבין לקוחותיו, וטען שאף המשטרה גילתה עניין בתוכנה. ממשרד ראש הממשלה נמסר כי המשרד לא רכש את תוכנת הספייפון או התקשר בדרך כלשהי עם אחת החברות שנחקרות.

היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה (יאח"ה) הפעילה באחרונה סוכנת סמויה שנשלחה לאחד מבתי העסק שמכרו את התוכנה הלא חוקית. היא ביקשה להתקין אותה במכשיר הנייד של בן זוגה. לאחר שהשלימה את העסקה והצליחה לאסוף די ראיות נגד החשודים, המשטרה החלה במבצע המעצרים.

במשטרה ממשיכים בפעולות חקירה במסגרת הפרשה ובכוונתם לאתר גם את הגורמים שהזמינו את השירותים בנוסף לקבוצה שנעצרה בחשד לסחר והפצה של התוכנה.

חשוד במכירת התוכנה למעקב אחר טלפונים סלולריים

תגיות:

תגובות