היום: הפגנה מול שגרירות צרפת בקריאה להסגרת דורס לי זיתוני

תמונתו של קלוד אייזק, שנמלט מיד לאחר הדריסה לצרפת מחשש שייעצר, פורסמה בערוץ 2

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

כמה עשרות בני אדם, בהם חברים של לי זיתוני, שנהרגה בתאונת פגע-וברח בסוף השבוע האחרון מתכוונים להפגין היום מול שגרירות צרפת בישראל בקריאה להביא להסגרתו של קלוד אייזק, האדם שנהג ברכב הדורס וברח מישראל לצרפת מיד לאחר התאונה מחשש שייעצר ויישפט.

חבריה של זיתוני מתכוונים לעשות ככל שביכולתם כדי לגרום לקהילה היהודית בצרפת להתנער מאייזק. חברים מתכוונים להפעיל לחץ מול שגרירות צרפת, במטרה שאלו ישתפו פעולה עם חוקרי המשטרה ויביאו להסגרתו של אייזק לישראל, או לפחות להביא למעצרו.

אייזק, בן 40, שתמונתו התפרסמה אתמול בערוץ 2, היה האדם שנהג ברכב ונמלט מיד לאחר התאונה. בתחילת השבוע אמר אייזק בריאיון לערוץ 10, מיד לאחר שהגיע לפאריס, כי הוא אינו מתכוון להגיע לישראל בזמן הקרוב. "אם אני חוזר לישראל, ככה היום, 20 שנה אני אקבל בבית הסוהר", אמר. אייזק טען בריאיון כי נמלט מישראל מאחר שפחד להתמודד עם תוצאות התאונה. כעת שוקל אייזק את האפשרויות העומדות בפניו, וטרם קיבל החלטה בנושא. עם אייזק נמלט גם אריק רוביק, בן 38, שהיה לצדו ברכב בעת התאונה. רוביק הוא בעל המכונית מסוג BMW שפגעה בזיתוני.

במקביל להפגנה מול השגרירות, אמורים כמה מחבריה הקרובים של זיתוני להיפגש עם נציגי השגרירות, שהציעה את כל שיתוף הפעולה הדרוש. מלבד המאמצים מול השגרירות הצרפתית, ממשיכים החברים לפרסם עצומות בדפי הפייסבוק ובאינטרנט הקוראות להסגיר את הדורסים. חבריה של זיתוני מנסים ליצור קשר גם עם עיתונאים צרפתים, בתקווה שהדיון בפרשה יפורסם בכלי התקשורת בצרפת ויוביל להוקעתו של אייזק מהחברה.

קלוד אייזק דורס לי זיתוני. מערוץ 2

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ