מאתיים הפגינו מחוץ לשגרירות צרפת: הסגירו את הדורסים

חברים ומכרים של לי זיתוני הפגינו הערב מול השגרירות בקריאה להסגיר את קלוד איזיק ואריק רוביק. אחד מחבריה של לי אמר: חובתנו להבהיר לפושעים אלה ואחרים כי הבחירה האם להשפט אינה בידיהם

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

כמאתיים חברים ומכרים של לי זיתוני, שנהרגה בתאונת הפגע וברח בתל אביב ביום שישי, הפגינו הערב (רביעי) מול שגרירות צרפת בטיילת בתל אביב. הם קראו לרשויות בצרפת להסגיר את הדורסים קלוד איזיק ואריק רוביק, שנמלטו מהארץ מיד לאחר התאונה. מארגני ההפגנה גם החתימו את המשתתפים וכן עוברים ושבים על עצומה ברוח זו. המפגינים נשאו שלטים בעברית וצרפתית, עליהם נכתב: 'לצדק אין גבולות', 'על טעויות משלמים', 'שא בתוצאות מעשיך פחדן', וחזרו על הקריאה - "צדק בשבילי".

אחד מחבריה של זיתוני, ליאור מורדוך, אמר כי המפגינים זועקים לא רק למען לי ומשפחתה: "מדובר במדרון חלק למדינה כולה. חובתנו להבהיר לפושעים אלה ואחרים שכמותם, כי הבחירה האם להשפט אינה בידיהם. אסור לנו לתת שחייה של לי יקופחו לשווא. אנו דורשים צדק".

אראלה, דודתה של זיתוני, אמרה כי "לו לי הייתה פה היא היתה מסמיקה. לו לי יכלה לדבר היתה שואלת: כל זה בשבילי? אבל לי לא יכולה לדבר, ואנחנו באנו להגיד במקומה, לזעוק. למה היא שם לבד בבור בחושך, והרוצחים מסתובבים באור?". היא הוסיפה כי המשפחה מקבלת תמיכה אדירה: "אנשים הבינו שדי לדברים האבסורדיים שקורים במדינה הזאת. לא ניתן לרוע, לאלימות ולמוגי הנפש לקלקל לנו את הזיכרון של לי".

המפגינים מול שגרירות צרפת, היוםצילום: מילרוד מוטי

שגריר צרפת בישראל כריסטוף ביגו הגיע להביע הזדהות עם המפגינים, אך הדגיש כי מדובר בשתי מדינות דמוקרטיות, שחייבות לפעול על פי הליך מסודר. עם זאת הבהיר ביגו כי הרשויות בצרפת נחושות לשתף פעולה עם ישראל בניסיון להסגיר את הדורסים. "אני מאמין שכמו בתחומים אחרים שבהם ישראל וצרפת משתפות פעולה, כך גם במקרה הזה יבוא הדבר על פתרונו", אמר ביגו.

ביגו ביקר הבוקר את משפחת זיתוני בנווה אור. הוא סיפר כי המפגש היה מרגש, וכי הוא התרשם שהמשפחה אינה רוצה נקמה, אלא צדק, ומבקשת ש"זה לא יקרה שוב – שגבול לא יהווה דרך לחמוק מהצדק".

שגריר צרפת כריסטוף ביגו ורועי פלד, חברה של זיתוני, בהפגנה מחוץ לשגרירותצילום: מילרוד מוטי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ