האישום נגד דניאל מעוז: בירר על זירות רצח לאומני

כתב האישום שיוגש נגדו היום צפוי לגולל את פרטי תכנון הרצח, הביצוע והנסיונות המתוחכמים להטעות את החוקרים

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

חודש וחצי לאחר שנמצאו גופותיהם של נח ונורית מעוז בביתם בירושלים כשהן מתבוססות בדמן, יובא היום (שלישי) בנם דניאל לבית המשפט המחוזי בירושלים, שם יוגש נגדו כתב אישום באשמת ביצוע הרצח הכפול. כתב האישום צפוי לחשוף פרטים חדשים, שלדברי המשטרה מהווים הוכחה ניצחת לאשמתו של דניאל מעוז.

גורמים במשטרה מסרו כי הפרטים שייחשפו "מזוויעים במיוחד" וכוללים תיאור פלסטי של זירת הרצח. כתב האישום צפוי לגולל את השתלשלות האירועים שהובילה את הנאשם לביצוע הרצח. יתוארו בו ככל הנראה שיטוטיו של הנאשם באתרי אינטרנט במטרה לחקות זירת רצח על רקע לאומני דוגמת רצח משפחת פוגל באיתמר וכן בדיקות מקוונות שעשה באתרים המפרטים את זכויות הירושה שלו במקרה של מות הוריו.

כתב האישום צפוי גם לגולל את השתלשלות האירועים בערב הרצח - כיצד דניאל השאיר את הטלפון הסלולארי בתל אביב כדי להטעות את החוקרים שידע כי יבצעו לו איכון. על פי כתב האישום הוא אכל עם הוריו ארוחת ערב, צפה עם אביו בטלוויזיה שעה שאמו עלתה לקומה השנייה כדי להיערך לשינה, ולאחר שראה כי האב החל לנמנם מול המקלט לקח סכין מהמטבח ואז שיסף את גרונו של האב פעמיים. בין השניים התפתח מאבק, במהלכו נפצע הנאשם בידו. מאוחר יותר יספר לחוקרים כי החתך נוצר שבוע לפני כן, אולם ממצאי הדם בזירה יסתרו את עדותו זו.

על פי האישומים המסתמנים האם, נורית, שמעה את המאבק שהתפתח בין הנאשם לבעלה, חשה לקמה הראשונה, ואז בנה דניאל התנפל עליה ודקר אותה כמה פעמים בפלג גופה העליון. על פי המשטרה, הנאשם לקח את הסכין המגואלת בדם, שטף אותה, ובמהלך נסיעתו חזרה לגוש דן הוא השליך אותה לפח אשפה.

כמה שעות לאחר מכן הוא שב לירושלים, לבית הוריו, ושפך על הגופות חומרים כימיים, בהם אקונומיקה, בניסיון לטשטש את עקבות ה-די-אן-איי שלו. בדרכו לתל אביב וממנה הוא תדלק את רכבו והוציא כסף מכספומט, על פי החשד במטרה ליצור לעצמו אליבי.

משפחתו של מעוז צפויה להגיע לבית המשפט היום - שלא כמו לדיון על הארכת מעצרו, אתמול. עם זאת לא שינו את הצהרתם מהשבוע שעבר לפיה הם אינם מתייצבים לימינו של האח הנאשם ברצח הוריהם. עורך דינו של מעוז, אריאל עטרי, סיפר על תגובתו של מרשו להתנערות בני המשפחה ממנו: "התחושה שלו קשה, אבל הוא מקווה שיצא זכאי, ובני משפחתו יחזרו לתמוך בו".

דניאל מעוז ואמו בחתונתוצילום: רפרודוקציה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ