תומר זרחין

"לא הייתי עד היום באף דיון שהתקיים בבית המשפט, לא היינו שותפים לכל ההליכים האלה כי אנחנו עסוקים בכאב ובאובדן שלנו, אבל אני מחכה להכרעת הדין ואני מתכוונת להגיע לבית המשפט בבוקר" - כך אמרה אתמול ל"הארץ" דנית חשין, אלמנתו של שניאור חשין שנדרס למוות ביוני בשנה שעברה.

בצהריים יפרסם בית המשפט המחוזי בפתח תקווה את הכרעת הדין בתיק נגד טל מור שהואשם כי דרס למוות את חשין, בנו של שופט בית המשפט העליון בדימוס מישאל חשין. מור נאשם גם בהפקרתו של חשין לאחר שפגע בו בעת שרכב על אופניו, בנהיגה בהשפעת משקאות אלכוהוליים וסמים, בהחזקת סמים, בשיבוש מהלכי משפט ובנהיגה ללא רישיון ופוליסת ביטוח בתוקף.

על פי כתב האישום, בשעת בוקר מוקדמת ביוני בשנה שעברה, נסע מור בכביש 5 במהירות של כ-80 קמ"ש, שם התנגש בחשין, שרכב על אופניו בעודו לבוש חולצה צהובה זוהרת ומצויד בפנסים מהבהבים על אופניו. בעקבות הפגיעה הוטח חשין על מכסה המנוע ומשם אל השמשה הקדמית ומת במקום.

מור, לפי כתב האישום, לא עצר לברר את מצבו של חשין לאחר הפגיעה או להגיש עזרה והמשיך בנסיעה רצופה לביתו. כשהגיע לביתו כיסה את השמשה הקדמית של הרכב במגבת שחורה. מאוחר יותר התקשר לסוכן הביטוח שלו ואמר לו כי החליק עם הרכב ופגע בעץ. במאפרת רכבו נמצא חצי גרם חשיש.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של מור עד תום ההליכים, ובבקשת המעצר כתבה כי נהיגתו של מור בנסיבות הללו היתה "משולה לפצצה מתקתקת ומעידה על מסוכנותו הרבה לציבור".

בעדותו בבית המשפט במארס השנה העיד מור כי "באותו הלילה נסעתי דרך כביש 5. עקפה אותי מכונית במהירות ונבהלתי. בשלב מסוים קיבלתי מכה בצד ימין. המכה זעזעה אותי, היא היתה חזקה. השמשה היתה שבורה ונלחצתי שפגעתי במעקה הבטיחות. חששתי מדו"ח ופחדתי על הרישיון שלי והחלטתי להמשיך צפונה. היום אני יודע שעשיתי טעות. אם הייתי יודע שאדם נפגע, הייתי עוצר מיד. עובדה שברגע שהבנתי הסגרתי את עצמי למשטרה".

טל מור בבית המשפטצילום: קידר ניר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ