נאמן תומך בשופטים: "אין צורך במשוב"

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

תמיכה מפתיעה של שר המשפטים יעקב נאמן בנציגות השופטים, המתנגדת למשוב שמתכנן יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי. בפגישה מיוחדת שהתקיימה אתמול בערב בין נאמן, ראש נציגות השופטים, השופטת ורדה אלשיך וברזילי בלשכת עורכי הדין בתל אביב, אמר נאמן כי הוא מתנגד להחזרת משוב השופטים ואמר כי נזקו גדול מתועלתו וכי לא ישיג כל מטרה לשיפור מערכת המשפט, אלא ייצור פילוג בין עורכי הדין לשופטים.

נאמן הציע כי במקום המשוב יוקם צוות משותף ללשכת עורכי הדין ולשופטים, שיבנה נוהל ליחסים בין שופטים לעורכי דין באולם, שיביא לידי ביטוי את הציפיות של שני הצדדים. בישיבה שקיימה נציגות השופטים ביום שישי הוסכם כי אם ברזילי ישיב את משוב השופטים, שהונהג במשך ארבע שנים בעשור הקודם, הרי שהשופטים ינתקו קשר עם הלשכה ולא ייקחו חלק בפעילויותיה. מדוברות לשכת עורכי הדין סירבו להתייחס לדברים.

בינתיים, בנוסף לחרם שעליו הבטיחה נציגות השופטים להכריז על הלשכה אם ברזילי יוציא לפועל את תוכניתו, ראשי מחוזות בלשכה מבהירים כי יפעלו במחוזותיהם כדי לשכנע עורכי דין לא ליטול בו חלק. יו"ר מחוז ירושלים בלשכת עורכי הדין, עו"ד אשר אקסלרד, הבהיר בימים האחרונים כי ימליץ לעורכי הדין חברי המחוז שבראשו הוא עומד שלא לשתף פעולה עם המשוב, ואמר כי לפי הבנתו זאת רוח הדברים במחוזות האחרים של הלשכה, מלבד מחוז תל אביב והמרכז, בראשות עו"ד אפי נוה. עמדה דומה הביע אתמול גם עו"ד דני אליגון, יו"ר מחוז הדרום.

תגובות