הוגש כתב אישום נגד דניאל מעוז: "רצח את הוריו בדם קר"

בכתב אישום לקוני מתואר כיצד, על פי החשד, דקר מעוז את הוריו פעמים רבות; עורך דינו: הוא אהב את הוריו, ולא רצח אותם

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

הפרקליטות הגישה הבוקר (שלישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים את כתב האישום נגד דניאל מעוז בגין רצח הוריו נח ונורית מעוז. בכתב האישום נמנות שתי עבירות רצח והשמדת ראיה. כתב האישום קובע כי דניאל מעוז "החליט להמית את אביו ואמו ורצח אותם בדם קר, בלי שקדמה התגרות בתכוף למעשה". מעצרו של מעוז הוארך עד הדיון בהארכת המעצר, שצפוי להתקיים  ב-7 בנובמבר. עורך דינו, אריאל עטרי, דחה את הטענות ואמר כי הוא אהב את הוריו, ולא רצח אותם.

בדיון שהתקיים בבית המשפט הציג עורך דין יובל קפלינסקי מהפרקליטות את הראיות הראשוניות בפני בית המשפט. את עדותו של אחד המהמרים בדירה בבת ים, שאליה הגיע מעוז מיד לאחר הרצח כדי לשחק פוקר. כתם דם שלו שנמצא בזירת הרצח, חוות דעת מומחה של חברת טיקטיק המתמחה באחזור מידע ממחשבים, ודבריו של מעוז עצמו שהודה כי נכח בזירה בזמן הרצח, ושב לנקות ראיות, אך כפר ברצח עצמו.

כתב האישום הלקוני מתאר את השתלשלות האירועים החל מכמה שעות לפני הרצח. בין השעות שלוש בצהריים לשמונה בערב הוא גלש באתרי אינטרנט שונים במחשבו האישי, וחיפש . בין היתר גלש באתרים שתיארו מקרי רצח של הורים על ידי ילדיהם, ניסיון רצח של אשה על ידי בנה ומקרה של רצח על רקע לאומני.

דניאל מעוז ועורך דינו אריאל עטרי בבית המשפט, היוםצילום: פיטוסי אוליבייה

בסביבות השעה תשע בערב יצא דניאל מעוז מביתו שבתל אביב והגיע לבית הוריו בירושלים. הוא שהה שם זמן מה, ואז סמוך לשעה 23:00 לקח מהמטבח סכין.

באותו הזמן אביו היה בסלון הבית ואמו שהתה בקומה העליונה. על פי כתב האישום, הוא דקר בתחילה את אביו יותר מ-15 פעמים. האם שמעה את קריאות האב, ואז מ עוז תקף גם אותה, נאבק בה תוך שהיא זועקת לעזרה, ולבסוף דקר אותה יותר מ-24 פעמים. במהלך המאבק, אביו של מעוז קרא לאשתו להזעיק משטרה. 

לאחר שרצח אותם שטף מעוז את הסכין ובהמשך נסע לתל אביב, שם השליך את הסכין לפח אשפה סמוך לביתו. בהמשך אותו הלילה, סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר, חזר לבית הוריו כדי לטשטש את הראיות. הוא ניקה בעזרת אקונומיקה את האזור שבו היו מוטלות הגופות וכן את הגופות עצמן. כמו כן לקח סכין וניקה מתחת לציפורני אביו ואמו בשל החשש שנותרו עליהן שאריות מהדי-אן-אי שלו. לאחר מכן אף לקח יותר מאלף שקלים במזומן מתוך התיק של אביו.

עורך דינו של מעוז, אריאל עטרי דחה, כאמור את הטענו. "כתב האישום אינו משקף את מה שקרה, דניאל מעוז לא רצח את הוריו, הוא אהב אותם והם אהבו אותו", אמר עטרי. "אנו מחכים לקבל את חומר החקירה. רק לאחר מכן נוכל להגיב על כתב האישום. מעוז התייחס לפרסומים בנוגע לאתרים אליהם גלש מעוז ואמר "לא בכדי המשטרה בחרה להדליף את הטענות הללו לפני שהוגש כתב האישום, כך שהם ידעו שלא נוכל להגיב עליהן עד שנקבל את חומר החקירה". הוא הוסיף "זו לא תהיה פעם ראשונה שהמשטרה טוענת טענה שהתבררה כלא נכונה".


כשנשאל לגבי הדם של מרשו שנמצא בזירה אמר ,"את התשובות שלי אני לא צריך לספק למשטרה אלא לבית המשפט, ואמסור אותן שם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ