טל מור הורשע בהריגה ובהפקרה של רוכב האופניים חשין

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הרשיע את מור בכל העבירות שיוחסו לו; "מור לא אמר אמת ולעיתים נלכד בשקר ממש", אמר השופט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים


בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הרשיע היום (שלישי) את טל מור, בדריסתו של שניאור חשין, בנו של שופט בית המשפט העליון בדימוס מישאל חשין. מור הורשע בכל העבירות שיוחסו לו ובהן הריגה, הפקרה, נהיגה תחת השפעת משקאות אלכוהוליים, החזקת סם, ונהיגה בלי רשיון ובלי ביטוח.

השופט כספי קבע בפתח הדברים כי התרשם לרעה מאמינותו של מור הן ביחס להרגלי השתיה שלו, הן לגבי השימוש בסמים בערב האירוע ובכלל. לדברי השופט, מור לא אמר אמת ולעיתים נלכד בשקר ממש ומתוך נסיון נואש לחלץ עצמו אחז בתרחיש דמיוני, כלומר בגרסת הגנה שלא מתיישבת עם ממצאים בשטח.

על פי כתב האישום, בשעת בוקר מוקדמת ביוני בשנה שעברה, נסע מור בכביש 5 במהירות של כ-80 קמ"ש, שם התנגש בחשין, שרכב על אופניו בעודו לבוש חולצה צהובה זוהרת ומצויד בפנסים מהבהבים על אופניו. בעקבות הפגיעה הוטח חשין על מכסה המנוע, משם אל השמשה הקדמית ומת במקום.

טל מור, במרכז, בבואו לבית המשפטצילום: קידר ניר

עוד נטען בכתב האישום כי מור לא עצר לברר את מצבו של חשין לאחר הפגיעה או להגיש עזרה והמשיך בנסיעה רצופה לביתו. כשהגיע לביתו כיסה את השמשה הקדמית של הרכב במגבת שחורה. מאוחר יותר התקשר לסוכן הביטוח שלו ואמר לו כי החליק עם הרכב ופגע בעץ. במאפרת רכבו נמצא חצי גרם חשיש.

השופט דחה את בקשת הפרקליטות לעצור את מור עד תום ההליכים, וקבע כי הוא ישאר במעצר בית עד אחרי החגים, ולאחר מכן יתייצב למעצר.

"טל מור יצא למסע הרג שהתחיל בתל אביב עם עישון סמים ונהיגה בשיכרות והסתיים בהרג בצומת קסם", אמרה אשתו של חשין, דנית לאחר הכרעת הדין.

"בית המשפט קבע חד משמעית שאין בטענותיו של מור דבר", אמרה והוסיפה שהמשפחה כואבת את העובדה שהותר לו לצאתל לצאת לחג למשפחתו. אנחנו נשב גם השנה לבד בלעדיו. טל מור הרג ילד אהוב, אבא, בעל, בנאדם. הוא הפקיר אותו על הכביש ונסע הביתה לישון. אנחנו נחזור גם היום בלי שניאור הביתה, אבל עבורי ועבור הילדים אולי קצת צדק נעשה היום". חשין הוסיפה כי הם אנשים פרטיים והוסיפה כי "אנחנו מאוד מבקשים לחזור לשקט שלנו, לאובדן".

תאונות פגע וברח בישראל - במספרים

עמותת אור ירוק הציגה נתונים על תאונות פגע וברח בעקבות פסק הדין

  • מתחילת השנה התרחשו בישראל 9 תאונות "פגע וברח" בהן נקטלו חייהם של 11 בני אדם.
  • מידי שנה מתרחשות, בממוצע, כ-700 תאונות "פגע וברח".
  • מדי שנה נפגעים בממוצע יותר מ 1000 איש בתאונות 'פגע וברח', ונהרגים, מידי שנה בממוצע, קרוב ל 18 בני אדם.
  • בין השנים 2000-2011 התרחשו יותר מ-7700 תאונות פגע וברח.
  • בשנים אלה נפגעו בתאונות מסוג זה כמעט 11,000 איש. למעלה מ-210 מהם נהרגו ויותר מ-840 נפצעו קשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ