עד המפתח נגד דניאל מעוז: "היה הפראייר של החבורה"

ד', חברו של הנאשם ברצח הוריו בירושלים, סיפר בביהמ"ש כי מעוז הגיע אליו בליל הרצח מלוכלך בדם ונסער. "הוא היה מפסיד חבילות של כסף"

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

"אני בתוך תוכי רציתי ללכת למשטרה, אבל לא רציתי להצטייר כמלשן וחיכיתי שהמשטרה תפנה אליי. בסוף הם פנו אלי ושיתפתי איתם לגמרי פעולה. בזכותי הם הצליחו לפענח את הפרשה", כך סיפר היום (שלישי) ד', עד המפתח בפענוח רצח נח ונורית מעוז ז"ל, שנרצחו בליל ה-13.8. בכתב אישום יוצא דופן בחומרתו שהוגש הבוקר (שלישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים נכתב כי הרוצח הוא בנם, דניאל, ביצע את הרצח בדם קר כדי לכסות חובות הימורים כבדים שצבר.

"דניאל היה הפראייר של החבורה", סיפר ד'. "אנשים היו יודעים שהוא פראייר, והיו יודעים שיש לו כסף והיו מגיעים מתי שדני מגיע. היה מפסיד חבילות של כסף. פעם אחת אפילו הפסיד 92 אלף שקל בערב אחד. אמרתי לו יום אחד: תפסיק לשחק".

לילה לפני הרצח הימר דניאל מעוז עם חבריו עד סביבות השעה 09:30 בבוקר, והפסיד 6,000 שקלים. לדברי המשטרה, כמה שעות לאחר מכן הוא החל לגלוש באינטרנט באתרים המגוללים פרשיות רצח מפורסמות במטרה לחקות את הדפוסים על הוריו, שעות ספורות מאוחר יותר.

סמוך לשעה 17:30 צלצל אליו ד' והזמין אותו לשחק פוקר עם החברים. "הוא אמר: יש לי קצת סידורים בעבודה", מספר ד'. "אני חשבתי לעצמי: איזו עבודה יש ביום שבת...יום למחרת התקשרתי אליו והוא אמר לי בשאנטי: רצחו את ההורים שלי אתמול. אני בתשאול".

דניאל מעוז בדרכו לאולם ביהמ"ש, היוםצילום: פיטוסי אוליבייה

על פי כתב האישום, סמוך לשעה 21:00 יצא מעוז מתל אביב אל בית הוריו בשכונת רמות בירושלים. סמוך לשעה 23:00 נכנס הנאשם חרש אל המטבח, לקח סכין גדולה בעלת להב באורך של כ-13 ס"מ, ניגש אל האב שנמנם באותו זמן על הכורסה בסלון ודקר אותו למעלה מ-15 פעמים דקירות עמוקות, רובן באזור הראש והצוואר. האב ניסה להיאבק בדניאל, וגרם לו לחתך ביד. כתוצאה מכך נמצא דמו של הנאשם בזירת הרצח. בנוסף, במהלך המאבק הצליח האב לצעוק לאשתו נורית כי תזעיק משטרה. האם, ששמעה את קריאות האב, חשה למטה ואז דניאל בנה תקף גם אותה ונאבק בה תוך שהיא זועקת "הוא רוצח אותי". השכנים שמעו את הקריאות אולם איש מהם לא הזעיק את המשטרה. בנה נאשם כי דקר אותה למעלה מ-24 פעמים בכל חלקי גופה.

לאחר שרצח אותם שטף דניאל מעוז את הסכין ואז נסע לבת ים, לדירה בה נהג להמר. בדרך הוא עוד השליך את הסכין לפח אשפה וכן תדלק את רכבו והוציא כסף מכספומט כדי לחזק את האליבי שלו.

ד' סיפר כי באותו לילה דניאל מעוז נראה לו מאוד משונה. "התקשרתי אליו בחצות, שאלתי אותו: 'אתה בא דני'? הוא אמר: 'כן, אני מגיע עוד חצי שעה'", הוא מתאר. "בדרך כלל הוא היה מצוחצח, נקי. פתאום הוא נכנס כמו רוח סערה. הזיע מאוד. אני רואה דם על היד, דם על החולצה, וכל החולצה שלו מצ'וקמקת. שאלתי אותו: רבת עם מישהו? הוא אמר: לא, לא. נחתכתי מהדלת של האוטו. יצאתי החוצה, ישבתי עם ידידה שלי והיא אמרה לי: 'שמע, משהו לא טוב קורה עם דני. הוא מתנהג מוזר'. פתאום הוא ניגש אלי ושאל אותי שאלה פלילית. הוא אמר: 'שמע, יש אחד שאני מייצג אותו והוא עשה משהו לפני חודש והאם המשטרה יכולה לעלות עליו באמצעות איכונים'. אמרתי לו: 'אם זה מקרה חמור בטוח עולים עליו. אם לא - אז לא'. חזרנו לשחק. הוא הפסיד 500 שקל בכמה דקות והלך. כאילו הגיע להפסיד בכוונה שיהיה לו אליבי".

תמר וניר מעוז, אחיו של דניאל מעוז, בביהמ"ש, היוםצילום: פיטוסי אוליבייה

דניאל מעוז נסע משם חזרה בית הוריו בירושלים כדי לטשטש את הראיות. הוא ניקה בעזרת אקונומיקה את האזור שבו היו מוטלות הגופות וכן את הגופות עצמן. כמו כן, הוא לקח סכין וניקה מתחת לציפורני אביו ואמו בשל החשש שנותרו עליהן שאריות מהד-נ-א שלו. לאחר מכן אף לקח יותר מאלף שקלים במזומן מתוך התיק של אביו ועזב את הזירה. הוא שב אליה מספר שעות לאחר מכן. כתב האישום נגדו מייחס לו שתי עבירות של רצח ועבירה אחת של השמדת ראיה.

מעצרו של מעוז הוארך לפי שעה עד ל-7.11, אז ידון בית המשפט בבקשת הפרקליטות האם להותירו במעצר עד תום ההליכים נגדו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ