טל מור הורשע בהריגה והפקרה של רוכב האופניים שניאור חשין

השופט זכריה כספי קבע כי גרסתו של מור "דמיונית ובלתי מציאותית". הטיעונים לעונש - בחודש הבא

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

טל מור הורשע אתמול בהריגה בדריסה של שניאור חשין, בהפקרתו אחרי התאונה, בנהיגה בהשפעת אלכוהול וסמים, בהחזקת סם שלא כדין, בשיבוש מהלכי משפט ובנהיגה בלא רישיון. מור דרס למוות ביוני שנה שעברה את שניאור חשין, בנו של שופט בית המשפט העליון לשעבר מישאל חשין, והפקירו על אם הדרך.

שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, זכריה כספי, שהרשיע את מור, קבע כי התרשמותו ממור "איננה חיובית". לדברי השופט, מור לא אמר אמת על הרגלי השתייה שלו, מה שתה בערב התאונה וכמה שתה, וגם בנוגע לשימוש בסמים בערב התאונה. "לעתים", כתב השופט, "ולא מעט פעמים, נלכד גם בשקר ממש". את גרסת מור לתאונה הגדיר כספי כדמיונית ובלתי מציאותית, גרסה שכנראה נתפרה עבורו בכוונה לחלצו בכל דרך אפשרית.

באמצע יוני 2010 יצא מור לבילוי לילי בתל אביב, כשהוא נוסע ללא רישיון נהיגה וללא ביטוח בתוקף. הוא עישן סמים וביקר, מהשעה 11 בלילה ועד לפני 4 לפנות בוקר, בשלושה פאבים שונים בעיר ושתה כמויות גדולות של בירה, עראק וויסקי.

בדרכו חזרה הביתה, בנסיעה בכביש מספר 5, פגע מור בחשין, שרכב על אופניים בשוליים לובש חולצה זוהרת ופנסים באופניו. מור סטה עם מכוניתו לשוליים, הדופן הימנית של מכוניתו התחככה במעקה הבטיחות, ובהמשך פגעה הפינה הימנית של חזית המכונית באחורי האופניים. חשין הוטח על מכסה המכונית ומשם לשמשה הקדמית, ונשמט אל שולי הכביש. הוא נהרג במקום.

מור, שידע כי פגע באדם, לא עצר כדי לברר את מצבו והמשיך עד לביתו בכפר ברוך. כשהגיע לביתו, כיסה את השמשה הקדמית של הרכב בבד והודיע לסוכן הביטוח כי החליק עם הרכב ופגע בעץ, כדי להכשיל את חקירת המשטרה.

במשפט טען מור כי אמנם פגע בחשין עם מכוניתו, אך לא היה הוא זה שהרגו, וייתכן שהמוות אירע עקב פגיעה קודמת של מכונית אחרת. "תגובות נרגשות של הנאשם, במשפט עצמו ובמהלך החקירות, כולל המתועדות, נראו לי, לא פעם, כאלה המבטאות יותר את מר גורלו ואת החשש שלו מפני העתיד הצפוי לו, מאשר גילויי אמפתיה לקורבן ולמשפחתו ורגשות הזדהות איתם", כתב כספי.

מור יישאר במעצר בית עד אחרי החגים, ואחר כך יתייצב למעצר עד לתום המשפט. טיעונים לעונש יישמעו בחודש הבא ולאחר מכן יינתן גזר דין.

אלמנתו של שניאור חשין, דנית, באה אתמול לראשונה מאז החלו הדיונים לבית המשפט כשהיא מלווה בחבריו של שניאור. לאחר הקראת הכרעת הדין אמרה על מור כי "בית המשפט הדגיש את חוסר המהימנות שלו, את הגרסאות הבדיוניות והשקרים שפגעו במהלך המשפט קשות במשפחה ובזכרו של שניאור".

"בית המשפט קבע שטל מור יכול לצאת לחגים עם משפחתו", הוסיפה, "אנחנו - אני, הילדים, משפחתו, הוריו, ואחיו יישבו גם השנה לבד בלעדיו. טל מור הרג ילד אהוב, אבא, בעל ובן אדם, הפקיר אותו על הכביש ונסע הביתה לישון. אנחנו נחזור גם היום בלי שניאור הביתה, אבל עבורי ועבור הילדים אולי קצת צדק נעשה היום, ואנו מבקשים לחזור לשקט שלנו, לפרטיות ולגעגועים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ