חברו של מעוז להימורים: היה לו דם על החולצה

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

כתב אישום מאופק אך בולט בחומרתו הוגש אתמול לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו נח ונורית לפני כחודש וחצי. על פני שלושה עמודים מתאר כתב האישום את השתלשלות האירועים סביב הרצח ובמהלך הרצח עצמו. לדברי הפרקליטות, מעוז "החליט להמית את אביו ואמו ורצח אותם בדם קר" באמצעות סכין מטבח גדולה ודקר את שניהם מספר רב של פעמים.

ד', חבר בקבוצת המהמרים בה נהג דניאל מעוז להמר, סיפר כי בליל הרצח הוא נראה מאוד שונה. "התקשרתי אליו ב-24:00, שאלתי אותו: ‘אתה בא'? הוא אמר: כן, אני מגיע עוד חצי שעה", הוא מתאר. "בדרך כלל הוא היה מצוחצח, נקי. פתאום הוא נכנס כמו רוח סערה. הזיע מאוד. אני רואה דם על היד, דם על החולצה, וכל החולצה שלו מצ'וקמקת. שאלתי אותו: רבת עם מישהו? הוא אמר: לא, לא. נחתכתי מהדלת של האוטו.

"יצאתי בחוץ, ישבתי עם ידידה שלי והיא אמרה לי: ‘שמע, משהו לא טוב קורה עם דני. הוא מתנהג מוזר'. פתאום הוא ניגש אלי ושאל אותי שאלה פלילית. אמר: ‘שמע, יש אחד שאני מייצג אותו והוא עשה משהו לפני חודש ואם המשטרה יכולה לעלות עליו באמצעות איכונים'. אמרתי לו: ‘אם זה מקרה חמור בטוח עולים עליו. אם לא - אז לא'. חזרנו לשחק. הוא הפסיד 500 שקל בכמה דקות והלך. כאילו הגיע להפסיד בכוונה שיהיה לו אליבי".

על פי כתב האישום, הסיבה לרצח היא תקוותו של מעוז שיזכה בכספי ירושה שיכסו את החובות הרבים שצבר כתוצאה מהימוריו. ד' סיפר כי מעוז נחשב ל"פראייר של החבורה". "אנשים היו יודעים שהוא פראייר, והיו יודעים שיש לו כסף והיו מגיעים מתי שדני מגיע. היה מפסיד חבילות של כסף. פעם אחת אפילו הפסיד 92 אלף שקל בערב אחד. אמרתי לו יום אחד: ‘תפסיק לשחק', והוא נשבע בקבר של אמא שלו שהוא לא ישחק יותר אף פעם". לדברי ד', הסיבה לשבועה היתה שמעוז סיפר לחבריו להימורים כי אמו נפטרה שלושה חודשים מוקדם יותר מסרטן.

לאחר הרצח, הגיע ד' לנחם את הנאשם בשבעה. לדבריו, גם שם הוא מצא אותו מתנהג מוזר. "ראיתי שכולם יושבים שבעה אבל דני מסתכל על המחשב, (לראות) אם יש משהו חדש בהתפתחות של הרצח. באתי אליו, אמרתי לו: ‘אתה רצחת את ההורים שלך'. הוא לא ענה. אני בתוך תוכי רציתי ללכת למשטרה אבל לא רציתי להצטייר כמלשן וחיכיתי שהמשטרה תפנה אלי. בסוף הם פנו אלי ושיתפתי אתם לגמרי פעולה. בזכותי הם הצליחו לפענח את הפרשה".

עורך דינו של מעוז, אריאל עטרי, דחה את הטענות נגד מרשו. "דניאל מעוז לא רצח את הוריו, הוא אהב אותם והם אהבו אותו. אנו מחכים לקבל את חומר החקירה. רק לאחר מכן נוכל להגיב על כתב האישום", אמר אתמול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ