רופא הילדים שהחזיק חומר פדופילי מבקש לשוב לעבודתו, בפיקוח מבוגר

באוקטובר האחרון הוגש נגד הרופא כתב אישום בגין עבירות של פרסום תועבה והחזקת פרסומי תועבה פדופיליים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

רופא הילדים מחיפה שהואשם והודה בהחזקת חומרים פדופיליים ערער לבית המשפט המחוזי בעיר נגד החלטת מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, להשעות את רישיונו. הרופא, ששמו אסור לפרסום, בן 45, הגיש בשבוע שעבר לבית המשפט חוות דעת של מומחה לפיה אין מניעה שהרופא ימשיך לעסוק בתפקידו, בתנאי שהבדיקות ייעשו בנוכחות אדם מבוגר נוסף בחדר.

באוקטובר האחרון הוגש נגד הרופא כתב אישום בגין עבירות של פרסום תועבה והחזקת פרסומי תועבה פדופיליים. בעדויותיו במשטרה הודה הרופא כי במשך 15 שנה נהג לצפות בסרטים ובתמונות, שבהם נראים קטינים בעירום ואף מקיימים יחסי מין. הרופא נהג לשמור את הפרסומים במחשבו האישי, ואף התקין במחשבו תוכנה שאיפשרה לו לשתף בהם אחרים. מחומר החקירה עולה כי מדובר בכ-190 אלף חומרים פדופיליים אותם החזיק ופרסם באינטרנט.

הרופא מכחיש את הפצת החומרים וכופר באישום פרסום התועבה. עם זאת, הוא הודה בהחזקת החומרים הפדופיליים, הביע צער והתחייב שלא לחזור על כך בעתיד. דיון ההוכחות בעניינו צפוי להיפתח בסוף החודש.

מאז הגשת כתב האישום, המשיך רופא הילדים לעסוק בתפקידו במרפאת נווה שאנן שבחיפה השייכת לקופת חולים מאוחדת. זאת, לאחר שוועדת המשמעת של משרד הבריאות קבעה בדצמבר האחרון כי הרופא יוכל להמשיך בעיסוקו במסגרת קופת חולים מאוחדת, לרבות קבלת מטופלים, בתנאי שהביקור ייעשה בליווי של אחד ההורים או אחות קופת החולים.

תחילה אישר גמזו הסדר זה, אולם בפברואר הוגשה קובלנה נגד הרופא על ידי משרד הבריאות שביקשה לדון שוב בעניינו. בדיון בוועדת המשמעת נכח הרופא, ואמר "עברתי המון תפקידים, טיפלתי באלפי ילדים ומעולם לא הוגשה נגדי אף תלונה, מעולם לא".

לדבריו, "יש הבדל גדול בין עולמי הפרטי שעשיתי בו טעות במחשבי האישי בבית", לבין תפקודו המקצועי. "שום דבר לא היה במרפאה. החוקרים עמלו שעות על המחשב שלי במרפאה ותוצאות הבדיקה שלהם היתה משפט קצר. לא נמצא דבר. הטעות נעשתה בעולם הווירטואלי. מאוד חשוב לי שתהיה ההפרדה הזאת. אתה יכול לראות סרט מתח על רצח בערב, זה לא אומר שאתה הולך לרצוח למחרת".

אך בעוד שוועדת המשמעת המליצה לאפשר לרופא להמשיך בעיסוקו לצד ההגבלות, גמזו החליט לדחות את ההמלצה וקבע כי אין מקום להסתפק בהגבלה על רישיונו של הרופא, אלא להתלותו לתקופה של שישה חודשים או עד לסיום ההליך הפלילי. בנימוקיו התייחס גמזו לתיקון חוק אשר התקבל בכנסת ב-6 ביוני בו נקבע כי מי שהורשע בעבירת מין לא יועסק במוסד רפואי. רופא הילדים אמנם לא הורשע, אך הוא הודה בדיון בבית המשפט וכן בפני המשטרה בביצוע עבירת החזקת התועבה.

הרופא לעומת זאת טוען שהתנהלותו של גמזו מפתיעה נוכח המלצת ועדת המשמעת. "ההשעיה נוגדת את חזקת החפות ומהווה פגיעה בחופש העיסוק ובכבוד האדם", טוען הרופא. "בששת החודשים האחרונים הקפדתי הקפדה יתירה על ההגבלות ולא סטיתי מהן אפילו פעם אחת. ציבור ההורים מגלה הבנה וממשיך לבקש את שירותיי המקצועיים", הוסיף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ