שופט בית משפט השלום החשוד בהעלמת מס פרש מתפקידו

היועמ"ש מצא כי ישנן ראיות לכך שדן מור, שופט ביהמ"ש השלום בת"א, השמיט מס בסכום של 211 אלף שקלים. ההליך יסתכם בתשלום כופר בלבד

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין מצא כי קיימת תשתית ראייתית לכך שדן מור, שופט בית משפט השלום בתל אביב, ביצע עבירות על פקודת מס הכנסה בכך שלא דיווח על הכנסה מהשכרת נכס שבבעלותו.

בעקבות ממצאי החקירה הודיע השופט מור על הסכמתו לפרוש מתפקידו. לאור סכום השמטת המס בה הוא נחשד, הסכים וינשטיין, כמקובל בנוגע לאזרח מן השורה, שניתן לסיים את ההליך בתשלום כופר בלבד.

במסגרת ביקורת אקראית שנערכה בתיק השומה של בנו של השופט, עלה חשד לכך שהכנסות מהשכרת נכס שבבעלות השופט מור, דווחו בין השנים 2000-2007 כהכנסתו של הבן למרות שהיו הכנסות של השופט עצמו, וגם הועברו לחשבונו.

השופט דן מורצילום: יח"צ

סכום המס שלא שולם עמד על 211 אלף שקלים. לאחר בחינת הדברים אישר וינשטיין לפתוח בחקירה סמויה נגד מור. במאי 2010 הוחלט להפוך את החקירה לגלויה, והשופט נחקר באזהרה על ידי חוקרי יאח"ה.

ממשרד המשפטים נמסר כי ההחלטה הסופית בדבר סיום ההליך הפלילי בתשלום כופר ושיעור הכופר שיוטל, אם יוטל, תיקבע על ידי ועדת הכופר ברשות המיסים בהתאם למדיניות הנהוגה במקרים דומים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ