3 נערים יואשמו בקשירת קשר להשחתת רכוש פלסטיני

הנערים, שנתפסו בערב ראש השנה סמוך לרכב ובו כלי פריצה ובנזין, מכחישים את החשדות. סנגורם: "יש לי תחושה שפרסום המעצר נועד לרצות את רה"מ"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

משטרת מחוז ש"י תגיש כתבי אישום נגד שלושה נערים לאחר שנעצדו בחשד שתכננו להשחית רכוש פלסטיני, במסגרת חקירת יאחב"ל-להב 433. השלושה נתפסו על ידי כוח מג"ב בערב ראש השנה, סמוך לכלי רכב ובו בקבוקי בנזין וכלי פריצה. הנערים טענו כי המכונית לא שייכת להם וכי אינם קשורים למעשה. מעצרם הוארך והיום (שני) הוגשה הצהרת תובע בעניינם, ועל פיה הם יואשמו בקשירת קשר לביצוע פשע.

עו"ד איציק בם המייצג את הנערים מטעם עמותת חננו הגיב למעצר ואמר כי "יש לי תחושה שפרסום המעצר נועד לרצות את ראש הממשלה והדרג הפוליטי שרוצים עצורים בכל מחיר, גם אם הם נעצרו עוד לפני הצתת המסגד הלילה".

הסנגור הוסיף כי "לגופם של דברים, בשטח עוכבו שלושה אנשים, אחד החשודים שוחרר כבר בשטח ונעצר שוב לאחר ארבעה ימים. אם אכן יש ראיות בתיק, והמשטרה שחררה את החשוד בשטח, זו לא משטרת ישראל אלא משטרת חלם.לפי טענת המשטרה בפרוטוקול בית המשפט, החשודים נעצרו כמאה מטר מהרכב המדובר, מה שמצביע על חולשת הראיות נגדם. נדגיש כי מדובר בקטינים נעדרי עבר פלילי שזכויותיהם הופרו במהלך ימי המעצר".

יש לציין כי לפני שבועיים עצרו במחוז ש"י את אלכס אוסטרובסקי מעלי בחשד שהשחית כלי רכב צהלי"ם בבסיס החטמ"ר בנימין, בעקבות הריסת שלושה בתים במגרון. בתחילה טענה המשטרה שיש בידיה ראיות חזקות, אולם לאחר שבוע במעצר, אוסטרובסקי שוחרר ולא יוגש נגדו אישום כלשהוא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ