אלמנתו של חשין: "הפכתי מבת זוג מאושרת לאם ליתומים"

בדיון בטיעונים לעונש ביקשה התביעה להחמיר עם טל מור, שהרג בדריסה את חשין והפקירו

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

"ברגע אחד הצטרפנו למשפחת השכול. ברגע אחד, מזוג מאושר עם שלושה ילדים קטנים, עם חלומות ותוכניות, הפכתי אלמנה, חודשיים לפני יום הולדת 40, ואם לשלושה יתומים. בלתי אפשרי לתאר במלים את התהפוכות שעברנו עם מותו של שניאור, וברור שדבר כבר אינו כמו שהיה. נותרנו פצועים, חבולים, שבורים וממאנים להאמין". כך אמרה אתמול בבית המשפט דנית חשין, אלמנתו של שניאור חשין, שנדרס למוות בידי טל מור ביוני 2010, והופקר. מור עצמו ביקש סליחה מהמשפחה ואת רחמי בית המשפט.

לפני שבוע הורשע מור, בבית המשפט המחוזי בפתח תקוה, בהריגה בדריסה של חשין, בנו של שופט בית המשפט העליון לשעבר מישאל חשין, בהפקרתו אחרי התאונה, בנהיגה בהשפעת אלכוהול וסמים, בהחזקת סם שלא כדין, בשיבוש מהלכי משפט ובנהיגה בלא רישיון.

אתמול, בדיון בטיעונים לעונש, היתה האלמנה דנית נרגשת מאוד. "אביו של שניאור (השופט בדימוס, ת"ז) נוהג לומר שוב ושוב: בוקר אינו אותו בוקר, ערב אינו אותו ערב, קידוש של שבת אינו אותו קידוש של שבת. איננו יכולים, אין בכוחנו להשלים עם הפרידה משניאור, איננו יודעים אם נוכל אי פעם", אמרה דנית.

נציג הפרקליטות, עו"ד אביב שרון, הציג לשופט, זכריה כספי, תיעוד ולפיו בחודשים האחרונים נפתחה קבוצה בפייסבוק שהקים מור, יחד עם אביו, ובה הוטלו לדברי שרון "הררים של רפש על עבודת הפרקליטות ונכתב שנתפרו ראיות לרעת הנאשם בתיק". פרקליטתו של מור, עו"ד תמי אולמן, אמרה שאינה יודעת מי כתב את הדברים האלה, ושהם אינם בשליטת מור.

בשלב הטיעונים לעונש לא נקבה הפרקליטות במספר שנות מאסר שהיא מבקשת להטיל על מור, אבל עו"ד שרון אמר שאין סיבה להקל עם מור, לאור העובדה ששעות לפני התאונה בילה בשלושה פאבים ושתה כמויות אלכוהול, עד שריכוז האלכוהול בדמו היה יותר מפי שלושה מהמותר בחוק, והיה נתון להשפעת סמים. הוא גם הפנה תשומת לב לרף הענישה הגבוה שהציבו בתי המשפט בעבירות דומות, ובהן הדריסה למוות וההפקרה של מיטל אהרונסון בתל אביב, בידי שי סימון. על סימון נגזרו 14 שנות אמסר.

מור ביקש את רחמי בית המשפט. "קשה לי, כואב לי, כואב לי נורא", אמר לשופט. "המדובר בבן אדם משכמו ומעלה, בעל, אבא לילדים, שנהרג בתאונה שהייתי מעורב בה. קשה לי להסתכל לאשתו בעיניים ואני קשור בסבל שהיא עוברת. המשפחה נהרסה, על זה אני אצטער כל החיים שלי". לדבריו, הוא יתקשה לעזור להוריו כי הוא יהיה בכלא.

"כשהייתי בכלא", הוא המשיך, "הייתי בצינוק ופחדתי פחד מוות. סביבי היו ערכים של פשע, שלא חונכתי אליהם. חונכתי לאהבת הזולת, חונכתי לתרום". הוא ביקש להעביר את המסר של הסכנה בנהיגה, ואמר כי "מה שחשוב פה זה המסר שיצא מפה, זה מה שחשוב".

בקרוב יוחמר העונש על נהגים שיורשעו בעבירת פגע וברח. ועדת החוקה של הכנסת אישרה אתמול, להצבעה בקריאה שנייה ושלישית, את הצעת החוק של חה"כ זאב בילסקי ומשה מטלון, שלפיה נהג מורשע בעבירת פגע וברח צפוי לעונש עד 14 שנות מאסר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ