אין ראיות להגשת אישום נגד החשוד בהצתת המסגד בגליל

מעצרו של הצעיר שחשוד בהצתת המסגד בטובא זנגריה הוארך אמנם בחמישה ימים, אך אם המשטרה לא תציג ראיות חדשות עד יום ראשון, הוא ישוחרר

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה, ניצה מימון שעשוע, קבעה היום (שלישי) כי אין התפתחות בחקירת החשוד בהצתת המסגד בטובא-זנגרייה בשבוע שעבר, והתיק לא מוכן לכתב אישום.

לאחר שעיינה בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד, צעיר תושב הצפון, בפעם השלישית, קבעה השופטת כי מאז הארכת המעצר הראשונה לא חלה התפתחות בחקירה. השופטת נתנה למשטרה ארכה - להציג ראיות חדשות עד יום ראשון ולא החשוד ישוחרר. בשל צו איסור פרסום, לא ניתן לפרסם את הראיות לכאורה שיש בידי המשטרה.

עו"ד עדי קידר המייצג את העצור מטעם עמותת חננו הגיב להחלטת בית המשפט ואמר כי היא "מדברת בעד עצמה. הטענות שהעלנו למן הימים הראשון מתבררות כנכונות, והן נאמרו בצורה חדה על ידי בית המשפט, שרק מטעמים של מורכבות הפרשה האריך את המעצר, וקבע בעצם מועד אחרון שאם עד אליו לא תהיה התפתחות משמעותית יש מקום לשחרר את החשוד".

לעומת זאת, מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, שביקר הבוקר בטובא זנגרייה אמר כי "הציגו בפניי את האירועים של התקופה האחרונה. חושב לי לציין שמיד עם תחילת גל האירועים שכונה, לדעתי בצורה לא מתאימה ומנותקת 'תג מחיר', שמהווה כיסוי לפשיעה קשה ובזויה. פעלנו בנחישות, ואני מקווה שכבר בימים הקרובים יוגשו כתבי אישום כנגד חשודים במעשים. אנחנו נמשיך לאכוף את החוק ולהגיע אל המבצעים של הפעולות הללו עם מיטב כוחותינו".

מחר אמור להשתחרר ממעצר גם תושב הגדה, שחשוד בסיוע להצתה. התושב הציג בחקירתו אליבי וטען שישן בבית. אתמול הוארך מעצרו ביומיים, וככל הנראה הוא ישוחרר לעשות את החג בחיק משפחתו.

נזקי השריפה במסגד בטובא זנגריהצילום: אליהו גיל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ