מרידור: "ההתקפה של לוין על בג"צ חמורה ומנוגדת לערכי הליכוד"

לוין האשים את בג"צ כי הוא מונע "מאג'נדה שמאלנית שמנסה להכתיב את ערכיה לחברה כולה. ח"כ גלאון כינתה את דבריו "בריונות פרלמנטרית"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

במערכת הפוליטית מותחים ביקורת נוקבת על המתקפה בה יצא ח"כ יריב לוין נגד בית המשפט העליון. בשיחה עם "הארץ" אמר לוין כי "מערכת המשפט זקוקה לשינוי מן היסוד. שופטים בעליון מנצלים לרעה את המערכת לצורך מימוש תפישת עולם פוליטית. אני בהחלט מערער על הלגיטימיות של ההחלטות שמתקבלות בבית המשפט העליון". דבריו של לוין קוממו את השר דן מרידור. "ההתקפה של לוין על בית המשפט העליון הינה חמורה ומנוגדת לחלוטין לערכי הליכוד ולמורשתו של מנחם בגין", אמר מרידור ערב החג (אמש).

גם חברת הכנסת זהבה גלאון (מר"צ) התקוממה נוכח התבטאויותיו של לוין: "דבריו של לוין הם בריונות פרלמנטרית", אמרה גלאון. "לוין חושף את חוסר הבנתו המוחלט לגבי ערכים ועקרונות בסיסיים של הדמוקרטיה ומדינת החוק, אך הוא לא לבד – הוא נציגה של קואליציה מסוכנת, המבקשת לקעקע את בית המשפט העליון".

ח"כ יריב לוין וח"כ זהבה גלאון צילום: אפלבאום תומר

מפלגת העצמאות פרסמה הודעה לעיתונות בה מחתה על התבטאויותיו של יו"ר ועדת הכנסת. "מפלגת העצמאות מגנה בחריפות את התקפתו של לוין על בית המשפט העליון. מדובר בדברים חמורים, מסוגכנים הפוגעים ביסוד המרכזי של הדמוקרטיה הישראלית".

בראיון חג שנתן לוין לעלון הימין "ארץ ישראל שלנו", תקף לוין באופן חסר תקדים את בית המשפט העליון. לדבריו, בג"צ מונע "מאג'נדה שמאלנית, ובעיקר מהווה סכנה ליכולת שלנו להבטיח את קיומנו. זה לא סוד שעל המערכת המשפטית ובעיקר על בית המשפט העליון השתלטה קבוצת מיעוט שמאלנית קיצונית, שמנסה להכתיב את ערכיה לחברה כולה". לדבריו, הירידה באמון הציבור בבית המשפט העליון נובעת מכך ש"בית המשפט נוטה לאמץ עמדות שמאליות. התייחסותם לנושאי דת ומדינה רחוקה מאוד מהתפישה המסורתית של מרבית הציבור בישראל, שנוטה לגישה מסורתית". בראיון מציג לוין דוגמאות המעידות על "שמאלניותו" של בית המשפט העליון.

ביולי הניח על שולחן הכנסת, יחד עם יו"ר הקואליציה זאב אלקין, הצעת חוק שנויה במחלוקת הקוראת לחייב מועמדים למשרת שיפוט לערוך שימוע פומבי בוועדת החוקה של הכנסת, שתוכל לאשר או לפסול את השופטים. לפי ההצעה, מובטח כי השקפת העולם וקורות החיים של מועמדים העשויים לכהן בערכאה השיפוטית הגבוהה ביותר יהיו חשופים בפני הציבור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ