הותר לפרסום: שוטר מיחידה מובחרת מכר נשק לעבריינים

הוא חשוד כי סחר בנשק לפני כעשור, בזמן שהיה חייל בשירות סדיר, אך בודקים האם המשיך לסחור עימם גם בשנים האחרונות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית משפט השלום בתל אביב התיר היום (רביעי) לפרסם כי שוטר מיחידת עילית נעצר בחשד לסחר באמצעי לחימה עם גורמים עבריינים. בחקירתו הוא הודה כי מכר נשק לעבריינים לפני כעשור, בזמן שהיה חייל, אך טען כי מרגע שנכנס לעבודתו במשטרה ניתק איתם את הקשר. בית המשפט האריך אתמול את מעצרו עד ליום שישי.

השוטר, שנעצר לפני 19 ימים, שירת בשבע השנים האחרונות ביחידה מובחרת במשטרה, ועבד בעיקר במחוז תל אביב. השוטר נעצר לאחר אירוע בו הופעל מטען חבלה, וחוקרי הזיהוי הפלילי שהגיעו למקום אספו דגימות דנ"א שהתאימו לחשוד. בחיפוש בביתו נמצאה לבנת חבלה.

בחקירתו הודה השוטר כי לפני עשור, בזמן שהיה חייל בשירות סדיר, סחר באמצעי לחימה עם עבריינים באזור רמת עמידר בתל אביב. לטענתו עשה זאת כיוון שגדל בסביבה קשה וגדל עם אותם עבריינים. הוא הודה כי לפחות פעם אחת העביר להם לבנת חבלה. עם זאת, הוא טען כי מרגע שנכנס לעבודתו במשטרה נותק הקשר שלו עם העבריינים. המשטרה בודקת אם גם בשנים האחרונות כששירת במשטרה, הוא המשיך בסחר עימם.

השוטר החשוד מובא להארכת מעצרו, אתמולצילום: קידר ניר

החקירה הועברה בתחילה למחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים, אך בשל העובדה שהעבירות בוצעו בזמן שהיה חייל (ולא שוטר), הוחלט להחזיר את התיק למרחב דן.

כשגילו במשטרת תל אביב את זהותו של החשוד הם הוכו בתדהמה. שכן אותו שוטר היה עסק בין היתר בחקירות רגישות ביותר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ