6 וחצי שנות מאסר לנהג שיכור שפגע בנהג אחר

עומר הייב, שפגע במכונית אחרת ב-2008 בעת שניסה להימלט מהמשטרה בקריית שמונה, הורשע כבר בעבר בגין נהיגה בשכרות

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי

6.5 שנות מאסר נגזרו היום על עומר הייב, בן 25 מטובא-זנגריה, שנתפס נוהג בשיכרות  לאחר שהיה מעורב בתאונת דרכים שבה נפצע נהג אחר באורח קשה. בעבר היה הנאשם כבר מעורב בתאונה בה פצע קשה את קרוב משפחתו.

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, תאופיק כתילי, גזר על הנאשם את העונש לאחר שהרשיע אותו בעבירות של סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, חבלה חמורה, נהיגה בשכרות, נהיגה נגד כיוון התנועה בכביש חד סטרי, ואי ציות להוראת תמרור, את העונשים הבאים: שש וחצי שנות מאסר בפועל, מהן שנתיים על תנאי שנגזרו עליו בתיק אחר. מדובר במקרה בו נהג הייב בטרקטורון, ללא שהיה בידיו רשיון, ופגע בבן דודו שהפך "צמח".

בסך הכול לחובת הנאשם ארבע הרשעות בעבירות פליליות רגילות ועוד שבע הרשעות בתחום עבירות התעבורה, מהן ארבע עבירות בגין נהיגה בשכרות. בין היתר הנאשם הורשע בעבר בביצוע שוד מזוין וכן בעבירות של חבלה חמורה וחבלה בנסיבות מחמירות. כמו כן חוייב הנאשם בפיצוי הנהג בו פגע בסכום של 25,000 שקלים והוא נפסל מלקבל או להחזיק רשיון נהיגה ל- 10 שנים מיום שחרור מהכלא.

צילום: מאייר טלי

רוצים לקבל את כל החדשות והעדכונים החמים? לחצו "לייק" לדף "הארץ" בפייסבוק

המקרה ארע בספטמבר 2008, לאחר שהייב בילה בפאב בקרית-שמונה, בו שתה אלכוהול בכמות בלתי ידועה, הוא עזב את המקום סמוך לשעה 04:30 לפנות בוקר ברכבו כשהוא נתון תחת השפעת אלכוהול. מכתב האישום עולה כי בהגיעו לכיכר באזור התעשייה הדרומי של קריית-שמונה, כשברכבו 3 נוסעים נוספים, הקיף את הכיכר בנסיעה מהירה בניגוד לכיוון התנועה. באותה העת עברה במקום ניידת משטרה, ומשהבחין בה הנאשם כיבה את אורות רכבו והחל להימלט בנסיעה מהירה. השוטרים דלקו אחריו כשאורות הניידת הכחולים מהבהבים ותוך כריזה שיעצור את הרכב.

אך הנאשם התעלם מהוראותיהם והמשיך בנסיעתו הפרועה; חצה שני צמתים ברמזור אדום; ועקף ניידת נוספת שחסמה את נתיב נסיעתו. רגעים ספורים לאחר מכן, בצומת הרחובות שפרינצק וגבעת שחומית בקריית-שמונה, סטה הנאשם מנתיב נסיעתו אל הנתיב הנגדי ופגע בעוצמה רבה ברכבו של נהג שעבר במקום. כתוצאה מכך נפצע אותו נהג באורח קשה מאוד תוך הגבלתו עד עצם היום הזה והפיכתו ל"שבר כלי", כפי שעולה מן החומר הרפואי שהוגש לעיון בית המשפט.

לדברי השופט העבירות "נעברו במזיד תוך אדישות גמורה לסיכונים אותם יצר הנאשם במעשיו. מכאן שהתוצאה הקשה הייתה צפויה מן השלב הראשון, והתבהרה כבלתי נמנעת ככל שהתרבו העבירות. הנאשם מצידו נותר אדיש לסיכון אותו יצר במטרת מכוון". החלטת השופט מגיעה בניגוד להמלצת שירות המבחן על צו שירות לתועלת הציבור למשך 300 שעות.

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר אתמול  12 שנות מאסר בפועל על טל מור, שהורשע בהריגתו ובהפקרתו של רוכב האופניים שניאור חשין בחודש יוני אשתקד. בגזר הדין אמר השופט כי הוא חש שיש להחמיר בענישה "עם מי שנוטל הגה בשכרות למען יראו ויראו". השופט הוסיף כי "כדאי לתלות פסק דין זה על קירות פאבים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ