שלטונות צרפת: שופט חוקר מונה לבדוק את תאונת הפגע וברח שבה נהרגה לי זיתוני

השגרירות הצרפתית הודיעה כי החלה לפעול להעמיד לדין את דורסיה בצרפת. השופט יבחן אם ניתן להענישם כפי שנהוג בישראל

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

שלטונות צרפת הודיעו אתמול על מינוי שופט חוקר בתאונת הפגע וברח שבה נהרגה לי זיתוני בתל אביב. כזכור, מיד לאחר התאונה שהתרחשה ב-16 בספטמבר בצומת הרחובות ויצמן-פנקס, השאירו קלוד אייזיק ואריק רוביק, אזרחים צרפתים, את זיתוני להתבוסס בדמה. השניים מיהרו לביתם, שם אספו את בני משפחותים ומזוודה ומיהרו לעזוב את ישראל.

השניים הודיעו כי אין בכוונתם לחזור לישראל מאחר שהם חוששים לעמוד לדין ולשבת במשך שנים רבות בכלא הישראלי. קרוביה של זיתוני פנו לשגריר הצרפתי בישראל בבקשת עזרה כדי שזה יפעל להסגרתם של השניים. אתמול כאמור הודיעו באופן רשמי נציגים של השגרירות הצרפתית כי החלו לפעול בצרפת כדי להעמיד את השניים לדין. השופט שמונה לחקור את התאונה אמור לבדוק אם ניתן להעמיד את השניים לדין בצרפת בדרך שתביא לענישה כפי שנהוג בישראל.

שגרירות צרפת בישראל הודיעה כי רשויות החוק בצרפת נותרו מחויבות להבטיח כי הצדק ייעשה עם דורסיה של לי זיתוני. לדברי נציגי השגרירות, "הקשר בין הרשויות בארץ ובצרפת נמשך לכל אורך התקופה באדיקות. בהמשך לבקשה שהופנתה לצרפת על ידי משרד המשפטים הישראלי, מונה שופט חוקר. רשויות החוק מעוניינות כי החקירה תתנהל ביעילות, בשיתוף עם הרשויות בישראל. השגרירות בתל אביב, נמסר בלשון ההודעה, תמשיך לתאם בין הגורמים השונים ולהיות בקשר עם משפחתה של הנדרסת".

בית משפט השלום בתל אביב הוציא צו איסור פרסום על כל פרט בנוגע למגעים בין ישראל לצרפת לגבי הסגרתם של השניים. בשלב זה היוזמה היא של הצרפתים שהחלו לפעול, ורק לאחר סיום החקירה של השופט הצרפתי ניתן יהיה לדעת מה יעלה בנושא ההסגרה ומה יעלה בנושא הענישה של השניים בצרפת.

לי זיתוני. קרוביה פנו לשגריר הצרפתי בישראל בבקשת עזרה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ