מפגינים למען הסגרת דורסי לי זיתוני מחו באירוע בחיפה בנוכחות שר צרפתי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מפגינים למען הסגרת דורסיה של לי זיתוני מצרפת הפריעו באירוע בנוכחות השר הצרפתי לענייני אירופה, ג'אן לאונטי שהשתתף בכנס ישראל צרפת ערים תאומות שמתקיים בחיפה ביוזמת שלמה בוחבוט, יו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל.

באמצע נאומו של לאונטי באירוע הפתיחה החגיגי קמו כמה מפגינים ממושבם באולם והניפו כרזות בגנות המקלט שמצאו בצרפת הנהגים שדרסו את לי זיתוני למוות בתאונת דרכים לפני כחודש בתל אביב. לאחר שהשר המשיך בנאומו, קמה קבוצה אחרת של צעירים שהניפו את ידיהם הצבועות בדם וקראו גם הם להסגיר את הרוצחים. הבוקר נפגש לאונטי עם נשיא המדינה שמעון פרס.

אתמול הודיעו שלטונות צרפת על מינוי שופט חוקר בתאונת הפגע וברח שבה נהרגה לי זיתוני בתל אביב. כזכור, מיד לאחר התאונה שהתרחשה ב-16 בספטמבר בצומת הרחובות ויצמן-פנקס, השאירו קלוד אייזיק ואריק רוביק, אזרחים צרפתים, את זיתוני ברחוב. השניים מיהרו לביתם, שם אספו את בני משפחותים ומזוודה ומיהרו לעזוב את ישראל. 

השניים הודיעו כי אין בכוונתם לחזור לישראל מאחר שהם חוששים לעמוד לדין ולשבת במשך שנים רבות בכלא הישראלי. שגרירות צרפת בישראל הודיעה כי רשויות החוק בצרפת נותרו מחויבות להבטיח כי הצדק ייעשה עם דורסיה של לי זיתוני. 

תגובות