הבוקר ייגזר דינה של ענת קם

קם הורשעה במסירת מסמכים סודיים לכתב "הארץ". במסמכים היו כאלה שהצביעו לכאורה שבכירי צה"ל אישרו חיסול מבוקשים בניגוד לפסיקת בג"ץ

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

הבוקר יגזור בית המשפט המחוזי בתל אביב את דינה של ענת קם, שהורשעה בהסדר טיעון באיסוף והחזקת ידיעה סודית ומסירת ידיעה סודית. בפברואר הרשיע בית המשפט את קם באיסוף והחזקת מסמכים צבאיים סודיים, ובמסירתם לכתב "הארץ" אורי בלאו.

קם הורשעה בהסדר טיעון, על פי הודאתה, ובניגוד לכתב האישום המקורי, לא יוחסה לה כוונה לפגוע בביטחון המדינה, שהיתה מאפשרת לגזור עליה מאסר עולם. עם זאת, הפרקליטות הודיעה כי בכוונתה לבקש מבית המשפט לגזור על קם עונש מאסר ארוך ומשמעותי. העונש המרבי על העבירה החמורה שבה הורשעה קם הוא 15 שנות מאסר.

לפי כתב האישום המקורי, קם אספה בעת שירותה הצבאי בלשכת אלוף פיקוד המרכז לשעבר, יאיר נוה, יותר מ-2,000 מסמכים מסווגים, בהם כ-700 מסמכים בסיווג "סודי" ו"סודי ביותר" ומסרה אותם לבלאו, שהתבסס עליהם בפרסום כתבות ב"הארץ". המסמכים כללו תוכניות למבצעים צבאיים, סיכומי דיונים, פריסת כוחות של צה"ל, סיכומי תחקירים, הערכות מצב ורשימות יעדים. במסמכים היו כאלה שהצביעו לכאורה על כך שבכירי צה"ל אישרו התנקשויות במבוקשים פלסטינים בגדה אף שניתן היה לעצרם, בניגוד לפסיקת בג"ץ.

כתב האישום המקורי ייחס לקם עבירה של מסירת ידיעה סודית בכוונה לפגוע בביטחון המדינה וכן עבירה של איסוף והחזקת ידיעה סודית. העונש המרבי על מסירת ידיעה סודית ללא סמכות הינו, כאמור, 15 שנות מאסר ועל החזקת ידיעה סודית ללא סמכות, שבע שנות מאסר.

ענת קם בבית המשפט. הורשעה בהסדר טיעון, על פי הודאתהצילום: קמחי מוטי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ