תומר זרחין

פרקליטות מחוז ירושלים צפויה להגיש בקרוב כתב אישום נגד הרב מוטי אלון, מהחשובים שברבני הציונות הדתית, בחשד לביצוע מעשים מגונים בשני נערים. כתב האישום צפוי להיות מוגש לאור כשלון במגעים לגיבוש הסדר טיעון בין פרקליטו של אלון, עו"ד יאיר גולן, לפרקליטות, לאור סירובו של אלון להודות בביצוע עבירות מין כלשהן בנערים.

על פי ההסדר שהוצע לאלון על ידי הפרקליטות, הוא אמור היה להודות בביצוע עבירות מין מופחתות מאלה שיוחסו לו, ובתמורה לא להישלח לביצוע עונש מאסר בפועל. בפברואר השנה הודיעה הפרקליטות לרב אלון כי הוא יועמד לדין בכפוף לשימוע בשל עבירות מין שביצע לכאורה בשני נערים בכמה הזדמנויות בשנים 2003-2005. ההחלטה התקבלה על דעת היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין.

במסגרת ישיבות השימוע שנערכו לו בפרקליטות, טען אלון, באמצעות עו"ד גולן, כי לא היה כל היבט פלילי במעשיו, שפורשו על ידי הנערים בצורה שגויה. אלון סירב בתוקף להודות במעשים שלדבריו לא ביצע, וטען כי מעשיו היו בגדר אהבת מורה לתלמידיו וכי לא היה בהם כל היבט מיני-פלילי. בפרקליטות לא קיבלו את הגרסה, שעומדת בסתירה לראיות שנאספו בתיק.

בפברואר 2010 הורה היועץ המשפטי לממשלה לערוך בדיקה מקדימה של החשדות נגד אלון, שלב מקדים לפתיחת חקירה משטרתית, שמאוחר יותר הבשילה לחקירה פלילית של אלון באזהרה, הפעם כחשוד. הפרשה התפוצצה לאחר חשיפת החשדות על ידי חברי פורום תקנה, לפיהן, הרב אלון ביצע לכאורה עבירות מין בנערים.

פורום "תקנה" פרסם אז פירוט של התלונות שקיבל בעבר מתלמידיו של הרב אלון. "אחת התלונות הראשונות שהוגשו לפורום היו נגד הרב מוטי אלון", נכתב באתר הפורום במסמך המנוסח כשאלות ותשובות, "בטענות של ניצול מיני על ידי בעל סמכות רוחנית. מדובר במעשים חמורים ביותר שאינם ניתנים לפרשנות אחרת".

כעבור כשנה, טענו חברי הפורום, התקבלה תלונה נוספת חמורה מן הראשונה, לפיה הרב ניהל "קשר בעל אופי מיני ברור לאורך זמן". לאחר תלונה זו הוטלו עליו שורה של הגבלות. אולם הוא לא עמד בהן, ועל כן, החליטו לבסוף, בלב כבד, לפרסם את הדברים.

הרב אלוןצילום: אליהו גיל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ