חשד: גנבו מיליוני שקלים מעזבונם של ערירים שנפטרו

מנהל משרד עו"ד ופקיד לשכת הוצאה לפועל נעצרו בחשד להונאה בהיקף של מיליוני שקלים. אחד מהם הורשע ב-2005 בעבירות דומות

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט השלום בקריות האריך היום (שני) בשבעה ימים את מעצרם של מיכאל זנטי, מנהל משרד עורכי דין רויטמן בחיפה, ובוריס צ'רניאק, פקיד בלשכת ההוצאה לפועל בחיפה, שנעצרו אתמול בחשד להונאה של מיליוני שקלים בכספי עיזבונות של אנשים עריריים שנפטרו. על פי החשד, זנטי, יחד עם עובדים נוספים במשרד רויטמן, זייפו שטרי חוב והשתמשו בהם על מנת למשוך כספים מכספי עזבונות של אנשים עריריים שמתו. זנטי הורשע ב-2005 במעשים דומים ונשלח ל-8 חודשי מאסר בפועל.

חקירת המקרה נוהלה בחצי השנה האחרונה במחלק הונאה במחוז חוף. כבר במאי נעצרו עורך הדין דוד רויטמן, שזנטי עובד במשרדו, וכן גורמים נוספים שמעורבותם בפרשה עדיין נחקרת. עד כה ידוע למשטרה על שישה מקרים של הונאה, בהיקף של 4 מיליון שקל.

לדברי ראש מחלק הונאה במחוז חוף, רב פקד אהרון גלאור, "זנטי ושותפיו איתרו אנשים ערירים, ללא משפחה, אבל בעלי רכוש. הם יצרו מסמך שלפיו אותו אדם ערב להלוואה שנלקחה. לאחר שהאיש הלך לעולמו, היה מגיש זנטי תביעה לבית המשפט כנגד העיזבון וטוען כי הוא היה ערב להלוואה. מאחר ולמנוח אין מייצג, בית המשפט היה מחליט בהליך פשוט לפסוק לטובת זנטי ושותפיו נכסים וכספים רבים". גלאור הוסיף כי "מי שנהג להופיע באותם הליכים בבית המשפט הוא עו"ד דוד רויטמן".

על פי החשד, זנטי, שערער על הארכת המעצר, שקוצרה מאוחר יותר היום לחמישה ימים, הצליח במעשיו בין השאר הודות לעזרתו של צ'רניאק, המשמש כפקיד במחלקה לבקשות מנהליות בהוצאה לפועל ב-12 השנים האחרונות. במסגרת החקירה עלה החשד כי צ'רניאק זייף תיקים ומסמכים יחד עם אחרים תוך שהוא מנסה לגזור קופון מהשתלטות על עזבונות של אנשים ערירים.

בשלב זה מיוחסים לו שני מקרי הונאה. עורך דינו אמר בדיון הארכת המעצר כי "מרשי עומד על כך שמעולם לא ביקש ולא ידע שיש מעשה הונאה וכי במסגרת תפקידו הוא עוזר הרבה לעורכי דין. אין לו כלי רכב, אין לו בית, אז איפה כל הכסף?". עם זאת, ל"הארץ" נודע כי צ'רניאק הודה בחקירתו במיוחס לו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ