עבריין המין אורן קורידו מחיפה הורשע בהחזקת חומרים פדופיליים

קורידו ריצה בעבר עונש מאסר ביחד עם אחיו בגין עבירות מין בקטינים. עורכת דינו: חרף רצונו, המדינה לא משקמת אותו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית משפט השלום בחיפה הרשיע היום (שלישי) את הפדופיל אורן קורידו בהחזקת חומרי תועבה וכן באיום על אדם. לעומת זאת, בית המשפט זיכה את קורידו, מחמת הספק, מעבירה נוספת של החזקת חומרי תועבה פדופיליים על גבי דיסק. אורן ואחיו שלומי ריצו בעבר עונשי מאסר ממושכים בגין עבירות מין בקטינים. לאחר מעצרם האחרון במארס 2009 החלו בתהליך של סירוס כימי במטרה להשתקם.

קורידו, בן 31 מחיפה, הואשם בהחזקת סרטונים, חלקם בשלבי הורדה מהאינטרנט, בהם נראים קטינים ערומים וקטינים המקיימים יחסי מין. ב- 10 בדצמבר 2010 הגיעו לביתו של קורידו שוטרים וערכו בו חיפוש. בתגובה איים קורידו בפני השוטרים שירצח אדם בשם אבי כהן, בטענה שהוא זה שדיווח עליו למשטרה.

חודשיים לאחר מכן, קורידו נעצר פעם נוספת, לאחר שהמשטרה ערכה חיפוש נוסף בביתו, בו נמצאו דיסק שעליו חומרים פדופיליים. לטענתו, הדיסק הועבר לדירתו יחד עם רכוש שהיה בבעלות, מבלי שיהיה מודע לתוכנו. קורידו טען כי מדובר בדיסק ללא כל סימני זיהוי וכי מדובר בטעות בתום לב. בית המשפט קיבל את טענתו.

הסנגורית של קורידו, סיגל דבורי מהסנגוריה הציבורית, מתחה ביקורת על כך שרשויות המדינה לא נותנות מענה מתאים לפדופילים. "זו הפרעה נפשית פסיכיאטרית מוכרת ומוצהרת", אמרה. "אדם שסובל מהפרעה נפשית צריך להיות מטופל במערך הפסיכיאטרי. יצרנו קשר עם בית חולים אברבנאל וניאותו לקבל אותו.

"הבעיה היא ששמו אותו במחלקה סגורה עם חולים פסיכוטיים במצב פעיל. לבסוף בית החולים פלט אותו וגם חיווה דעתו שלדעתו הוא סובל מפיגור קל. הוא מתאים להליך טיפולי והוא רוצה בזה, אבל אין הקצאה מוסדית לכך. בישראל 2011 אין מקום לפיקוח על עבריין מין שמבקש טיפול ובעצם אין ברירה אלא לשחרר אותו בחזרה לקהילה. לא רק שהמדינה לא נותנת מענה לפדופילים, היא גם פולטת אותם לחברה".

השופט יחיאל ליפשיץ, הורה לערוך לקורידו תסקיר מבחן לקראת הדיון בעונש, בו ייבדק, בין השאר, האם הוא לוקה בשכלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ