יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

גופתה של נרמין מסעוד, תושבת לוד בת 24 שנעלמה מביתה כשהיא בחודש התשיעי להריונה, נמצאה בשבוע שעבר בבית העלמין המוסלמי בלוד. במשטרה מעריכים כי עברה התעללות קשה בטרם נרצחה.

מסעוד נעדרה מאז יוני 2010. ביום היעלמה היא השאירה את בנה הקטן במיטתו ועזבה את ביתה בשכונת נווה ירק בלוד מבלי להודיע על כך לאיש. בני משפחתה הציגו במשטרה הודעות טקסט ששלחה להם וציינו כי אינם יכולים ליצור עמה קשר. בחקירה התברר כי לילה לפני שנעלמה נסעה לבקר את בעלה ביישוב רהט, שם ריצה מעצר בית בשל משפט רצח שהתנהל נגדו. בני המשפחה ציינו כי חזרה באותו היום ללוד כיוון שהיתה אמורה ללדת באותם ימים את בנה השלישי.

ביחידה המרכזית של מחוז המרכז התקשו לקבל את גרסת המשפחה. פעולות מודיעיניות שבוצעו במשך החקירה הובילו את החוקרים להשערה לפיה מסעוד נרצחה ברהט, הובלה במונית לאזור לוד ונקברה שם בידי בני משפחה. ההערכה היתה שהגורם שרצח אותה לא רצה להשאיר את גופתה באזור הדרום כדי לא ליצור פתח להעלאת החשד שבעלה הזמין את הרצח.

בזמן החקירה בוצעו חפירות באזור לוד, אולם הן לא העלו דבר. לפני כשבועיים נרשמה תפנית בחקירה, בזמן הלוויה שנערכה בבית הקברות בעיר. משפחה שחפרה קבר לאחד מבניה הבחינה בערימת בדים, פתחה אותה ומצאה גופה כפותה בידיה במצב של ריקבון, ושרידי עובר בסמוך לה. כוחות משטרה שהוזעקו למקום העבירו את הגופה לזיהוי במכון המשפטי באבו-כביר, שם גילו בה סימני אלימות קשים. החוקרים שבו כעבור כמה ימים לזירת הרצח וגילו כי גופתה של מסעוד הוסתרה מעל קבר של אדם אחר, ככל הנראה בניסיון להעלים את הגופה ולא לעורר חשד.

בני משפחתה של מסעוד שיתפו בימים האחרונים פעולה עם צוות החקירה בראשות פקד ענת קצב, שסבר מלכתחילה כי מדובר בתיק רצח ולא היעדרות. לדבריהם, בעלה לא היה מעוניין שמסעוד תהיה מחוזרת על ידי גברים אחרים בשל יופיה והחליט להרוג אותה.

"מהרגע הראשון ידענו מי ביצע את הרצח, אך לא היתה לנו גופה וזה הקשה על החקירה", אמרה פקד קצב, "רוב המעורבים שוהים כיום במעצר בתיקים אחרים, אבל בימים הקרובים יהיו מעצרים נוספים של חשודים שלדעתנו שלקחו חלק בביצוע הרצח ובניסיונות שיבוש החקירה".

נרמין מסעוד. נקברה מעל קבר אחר כדי לא לעורר חשד צילום: טלוויזיה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ