הרב מוטי אלון: "עשו לי בית דין שדה"

אלון, שהואשם אתמול בביצוע מעשים מגונים בכוח בקטינים, כינס מסיבת עיתונאים והכחיש את ההאשמות המיוחסות לו. "מעולם לא הודיתי", אמר

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

הרב מוטי אלון התייחס הערב (חמישי) לכתב האישום שהוגש נגדו אתמול, בו נטען כי ביצע מעשים מגונים בשני נערים קטינים, והכחיש את המעשים מיוחסים לו. במסיבת עיתונאים שכינס במגדל אמר אלון: "האשמות מתבססות על רכילות, לשון הרע ומשלמי רעה תחת טובה. כל ניסיון נואל לטעון כאילו הודיתי במעשים הוא שקר גס ומתועב".

"השנים האחרונות היו קשות מאוד", אמר אלון. "אני מבקש מכולם להתחזק דווקא בשעות האלה. כמעט שנתיים חלפו מאז פורסמו האשמות נגדי... גזרתי על עצמי שתיקה, שהקשתה ובלבלה רבים. בחרתי בה מתוך אמונה שמול רוע כמעט חסר תקנה יש תקנה אחת: עוד אהבה ועוד תורה בלי גבול. עכשיו הגיע הזמן לומר בבהירות: בכל שנותיי מעולם לא עשיתי שום מעשה, ולו במלל, בכוונה מינית כלשהי כלפי אי מי מתלמידי או מהפונים אלי".

אלון טען כי מעשיו פורשו בצורה שגויה: "מאז התחלתי בדרכי החינוכית פעלתי בדרך אחת: לאהוב, לחזק ולחבק - ממש לחבק, אפילו חזק, בעתות שמחה ומצוקה. פורסם כאילו בוצעו מעשים בשני נערים לשם גירוי. ייתכן שמעשיי גרמו לאי נוחות, או אי הבנה, או פרשנות שגויה או מבוכה ממעשיי. אם מישהו חש כך, אני מתנצל מעומק לבי".

מוטי אלון במסיבת עיתונאים, היוםצילום: אלי אשכנזי

אלון טען כי פורום תקנה "עזר" לנערים לפרש את מעשיו בצורה מינית. "מאז ש-ג' (אחד הנערים מכתב האישום - א.א) ועד לפיצוץ התקשורתי עברו חמש שנים. מה מביא את ג' אחרי כל כך הרבה זמן להתלונן במשטרה? במאי 2010 הגיע ג' למשטרה במכוניתו של חבר הנהלת פורום תקנה, שגם ישב עמו בחקירה במשך שעות רבות. כל פעם – ג' התבלבל הזכיר לו איש הפורום את נושא 'הכוח'. ג' אמר שהוא כלל לא משוכנע בכך וחזר ואמר שהפגישה הייתה בחדר פתוח. לאחר הפגישה הראשונה הוא אף ביקש איתי פגישה נוספת".

כל הדיווחים, העדכונים והפרשנויות בפייסבוק של הארץ

לגבי המתלונן השני, י', אמר אלון: "המדריך שלו נהרג בתאונה, והטילו עליי להודיע לו על כך. חלפו מאז שבע שנים. לאחר הפיצוץ התקשורתי הגיע י', אחרי שכנוע מתועב של מנהלת הפורום, להתלונן על אורך זמן החיבוק שלי ועל פרטים שאני בוש מלפרטם. י' אמר שהעניין עלה בו אחרי שהפרשה התפוצצה, והוא מבקש, בעקבות הבלבול, שהרב יבקש סליחה. אם פגעתי במישהו אני מבקש סליחה. עכשיו אתם מבינים למה סירבתי לחתום על עסקת הטיעון שהציעה הפרקליטות. ביקשו שאודה שזה היה לשם גירוי מיני. נעשה לי בית דין שדה. כיתת יורים. מעשה אנטי דמוקרטי, אנטי תורתי ואנטי אנושי".

כתב האישום הוגש אתמול לבית המשפט השלום בירושלים נגד הרב אלון, מי שהיה מהמנהיגים הרוחניים המרכזיים של הציונית הדתית. הרב אלון מואשם בשני סעיפים של ביצוע מעשה מגונה בכוח בתלמידו ובנער נוסף, עבירות אותן ביצע לכאורה ב-2003 ו-2005. בזמן ביצוע העבירות המיוחסות לו, שימש אלון כרב ראש ישיבת "הכותל" בעיר העתיקה בירושלים.

בפברואר 2010 הורה היועץ המשפטי לממשלה לערוך בדיקה מקדימה של החשדות נגד אלון, שלב מקדים לפתיחת חקירה משטרתית, שמאוחר יותר הבשילה לחקירה פלילית של אלון באזהרה, הפעם כחשוד. הפרשה התפוצצה לאחר חשיפת החשדות על ידי חברי פורום תקנה, לפיהן, הרב אלון ביצע לכאורה עבירות מין בנערים.

פורום "תקנה" פרסם אז פירוט של התלונות שקיבל בעבר מתלמידיו של הרב אלון. "אחת התלונות הראשונות שהוגשו לפורום היו נגד הרב מוטי אלון", נכתב באתר הפורום במסמך המנוסח כשאלות ותשובות, "בטענות של ניצול מיני על ידי בעל סמכות רוחנית. מדובר במעשים חמורים ביותר שאינם ניתנים לפרשנות אחרת".

כעבור כשנה, טענו חברי הפורום, התקבלה תלונה נוספת חמורה מן הראשונה, לפיה הרב ניהל "קשר בעל אופי מיני ברור לאורך זמן". לאחר תלונה זו הוטלו עליו שורה של הגבלות. אולם הוא לא עמד בהן, ועל כן, החליטו לבסוף לפרסם את הדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ