הארץ
משה הרוש, יניב אורגד, שירות ""
הארץ
משה הרוש, יניב אורגד, שירות ""

התאבדות מוני פנאן - כל הכתבות

מוני פנאן שהתאבד הבוקר (שני) בתלייה בביתו שבתל אביב, הותיר אחריו חובות ענק. הבוקר, מיד לאחר היוודע הבשורה על התאבדותו של המנהל המיתולוגי של מכבי תל אביב, החלו לזרום עדויות על חובות עצומים. על פי עדויות של מספר אנשים שהשקיעו סכומים גדולים אצל פנאן, מנהלה לשעבר של מכבי היה פונה לשחקנים ולאנשי כדורסל שונים בארץ ומציע להם להפקיד תחת משמרתו סכומי כסף בתמורה לתשואות גבוהות מדי חודש.

אחד מהמשקיעים סיפר היום, כי פנאן היה מבטיח להעביר מדי חודש את התשואה החודשית במזומן שהועבר לחלק מהאנשים בתוך מעטפות. לדבריו, הוא אינו יודע היכן פנאן היה משקיע את הכספים, אך לאורך השנים התשואות הגיעו בזמן. אולם בעת האחרונה, התחילו כמה מהמשקיעים אצל פנאן לחשוד שמשהו אינו כשורה והחלו לחשוש שמשהו יקרה לפנאן ושהכסף ייעלם. "כשנודע שהוא התאבד כולם קודם כל העריכו שזה בגלל שהוא הבין שהוא לא יכול להחזיר את החובות לדורשים", סיפר.

מוני פנאן. תצלום ארכיון: ניר קידר

פנאן נמצא הבוקר תלוי בביתו ברמת אביב. ניידת טיפול נמרץ שהגיעה למקום ביצעה בו פעולות החייאה, אך נאלצה לקבוע את מותו. הוא היה נשוי לשרון ואב לשלושה ילדים - רגב, עזר ולירון. עם פרסום הידיעה, החלו אנשי כדורסל רבים לפקוד את ביתו, בהם צביקה שרף, נדב הנפלד, דן שמיר ואיש המשק של הקבוצה, אלי נתנאל. הלוויתו תיערך מחר ב-13:00 בבית העלמין בקרית שאול.

הלם בעולם הכדורסל

כדורסלן העבר מיקי ברקוביץ' אמר היום בראיון לקול ישראל כי הוא נמצא "בהלם מוחלט" מאז ששמע על הדברים. שרונאס יאסיקביצ'יוס, שחקנה לשעבר של הקבוצה ומי שנחשב לקרוב במיוחד לפנאן, אמר לאתר ערוץ הספורט כי "הוא היה הבן אדם הטוב ביותר שאפשר לתאר".

שמואל (שמלוק) מחרובסקי, אותו החליף פנאן בתפקיד כיו"ר הקבוצה, סיפר לקול ישראל כי דיבר איתו רק אמול בערב. "קשה לי לדבר על מוני בלשון עבר. זה לא יכול להיות, כי אתמול בערב עוד דיברנו והתלוצצנו. לא שמתי לב שמשהו חריג", סיפר מחרובסקי.

עודד קטש, היום. תצלום: תומר אפלבאום

במשך 16 השנים בהן שימש כמנהל מועדון הכדורסל, הצליח פנאן להפוך לדמות אב בעבור השחקנים ולהרגיז את בעלי המועדון כשחלש על חלק מתקציב ההוצאות שלו. פנאן החל את דרכו בעולם הכדורסל הישראלי במחלקת הנוער של מכבי תל אביב בכדורגל. תחילה שימש פנאן כעוזרו של המנהל הקודם של מועדון הכדורסל, שמלוק מחרובסקי, וב-1992 מונה למחליפו. במהלך השנים בהם מילא פנאן את תפקיד מנהל הקבוצה, חזר מכבי תל אביב להיות מועדון מוביל באירופה שאף זכה בשלוש אליפויות מתחילת עד אמצע העשור (01', 04', 05').

בדצמבר 2006 הודיע פנאן על פרישתו מתפקיד מנהל הקבוצה, אולם הוא חזר בו לאחר זמן קצר, רק כדי לפרוש סופית ביולי 2008.

עולם הכדורסל הגיב בהלם לידיעה על מותו של מוני פנאן

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ