פרשת יעקב טייטל | נפתח משפטו של יעקב טייטל

בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח משפטו של טייטל המואשם בביצוע שני מעשי רצח של פלסטינים, הטמנת מטענים, גרימת חבלה והסתה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח הבוקר (רביעי) משפטו של יעקב (ג'ק) טייטל, המואשם בביצוע שני מעשי רצח, בחמישה ניסיונות רצח, בהצתה, בעבירות נשק שונות ובחבלה בכוונה מחמירה. לבית המשפט באו קרוביהם של מקצת הנפגעים.

אכרם בליסי, אביו של נהג המונית שנרצח ב-1997, והוריו של עמי אורטיז, שנפצע ממטען שהניח טייטל, הגיעו לבית המשפט כדי למסור באופן אישי כתב תביעה אזרחי נגד טייטל בסך 4 מיליון שקלים. "חשוב לי לראות אותו, ולהראות לו שהוא נכשל ואנחנו קיימים. היום אנחנו חוזרים הביתה, והוא יישאר בכלא", אמרה אמו של עמי, לאה. "הוא גרם לנו נזק נורא ואיום, אבל לא הצליח למחוק אותנו".

"זה חשוב לי לראות אותו. אין לי מה להגיד לו, מה כבר אפשר להגיד לרוצח?", הוסיף אכרם בליסי. עו"ד יוסי גרייבר, המייצג את משפחות אורטיז ובליסי יחד עם עו"ד דוד אור-חן, אמר שבכוונת המשפחות להגיע לכל הדיונים ולקחת חלק פעיל במשפט מתוקף חוק זכויות נפגעי עבירה.

לפני כחודש הוגש נגד טייטל כתב אישום המגולל את פעילותו של טייטל במשך למעלה מעשור במהלכו לא חדל מניסיונות שונים לפגוע בערבים, בחברי הקהילה ההומו-לסבית, באנשי שמאל, בשוטרים ובמי שחשד כמסיונרים. "זה היה תענוג וכבוד לשרת את אלוהי. אין בי חרטה ואין לי ספק שאלוהים מרוצה", אמר טייטל עם הגשת כתב האישום נגדו.

טייטל סירב לשתף פעולה במהלך המשפט. הוא סירב לעמוד לדרישת שופט, וכאשר התבקש לדבר הוא רק חייך וסימן וי באצבעותיו. תגובתו של טייטל לכתב האישום נדחתה ל-11 בינואר.

לימוד עצמי כיצד להכין פצצות מאולתרות

טייטל מואשם שב-1997 רצח את נהג המונית סמיר אכרם בליסי ואת רועה הצאן עיסא ג'ברין, מאזור סוסיא. ימים ספורים לאחר הרצח הזה עזב טייטל את ישראל לשלוש שנים. עם שובו החל טייטל בלימוד עצמי כיצד להכין פצצות מאולתרות והוא ייצר מוקשי נעל ומטעני צינור מאולתרים. באמצעותם, הוא החל בשורה של ניסיונות פיגוע בערבים,

באוגוסט 2005, על רקע תוכנית ההתנתקות ניסה טייטל להצית את מנזר בית ג'אמל שסמוך לבית שמש. בהמשך הוא הניח מטען חבלה המופעל באמצעות כבל נגד טרקטוריסט העובד עבור המנזר. הטרקטוריסט נפצע.

בקיץ 2006, על רקע מצעד הגאווה בירושלים, פיזר טייטל, על פי כתב האישום, כרוזים המסיתים נגד הקהילה וביצע נסיונות פיגוע במתקנים ורכבים משטרתיים. נסיונות שהתסיימו ללא נפגעים.

נפצע קשות כשביקש להוציא דברי מתיקה מהמשלוח

במארס 2008, על פי כתב האישום, הניח טייטל מטען מוסווה בתוך משלוח מנות בפתח ביתה של משפטת אורטיז באריאל. בן המשפחה, הנער עמי בן ה-15, נפצע באורח קשה כשביקש להוציא את דברי המתיקה מהמשלוח. בספטמבר 2009 ביצע טייטל, על פי האישום, את ניסיון הרצח נגד פרופ' שטרנהל, לאחר שהניח מטען בפתח ביתו. שטרנהל נפצע באורח קל.

כתב האישום מפרט גם שורה ארוכה של עבירות של ייצור, אחזקה, הברחה והפעלה לא חוקית של נשק.

לכל הכתבות על מעצרו של יעקב טייטל

מפגעים בימין - מגולדשטיין עד בת עין תיעוד: טייטל מניח מטען בבית באריאל יעקב טייטל - האיש שהימין לא הצליח לפענח בשבות רחל אומרים: ניסיון מכוער לנצל את המצב כדי להסית נגד המתנחלים שטרנהל: יש לטפל בטייטל כבכל טרוריסט אוחובסקי: מי שמתהדר ברצח שלא ביצע הוא משוגע

יעקב טייטל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ