פרשת הולילנד | ראש העיר ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי נעצר בחשד לקבלת שוחד

ראש העיר ירושלים לשעבר נעצר בחשד שקיבל מיזמי פרויקט הולילנד סכום של יותר משלושה מיליון שקל. בתמורה, קידם לופוליאנסקי את הפרויקט

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

אורי לופוליאנסקי, ראש העיר ירושלים לשעבר, נעצר היום (רביעי) בחשד שדרש וקיבל מיזמי הולילנד תרומות של יותר משלושה מיליון שקל. בתמורה, פעל לופוליאנסקי בנמרצות רבה, על פי החשד, בהתאם לדרישת היזמים והביא לדחיית כאלף התנגדויות לתוכנית, מניעת הנמכת גובה הבניינים בשתי קומות ובהליכים מנהליים נוספים.

על פי החשד קיבל לופוליאנסקי מיליון וחצי שקל מהיזמים עד 1999. בין השנים 2000 עד ל-2006 קיבל סכום של 1.4 מיליון שקלים וכ-30 אלף דולר לשימושם של פעילים פוליטיים שעבדו עבורו בבחירות לראשות העירייה ב-2003. ב-2005 קיבל על פי החשד ראש העיר לשעבר סכום של 100 אלף שקל תרומה לכולל אותו ניהל.

מוקדם יותר היום הודיע יועץ התקשורת אמיר דן, כי ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, החליט לקצר את שהותו בחו"ל לנוכח הפרסומים שקשרו את שמו לפרשה. בין העצורים בפרשה, שניים ממקורביו - עו"ד אורי מסר ואיש העסקים אביגדור קלנר, החשודים במתן שוחד. לופוליאנסקי החליף את אולמרט בתפקיד ראש העיר, לאחר שהאחרון שב לכנסת.

בהודעה שמסר דן נאמר כי "לאור הפרסומים בימים האחרונים שרק הולכים וגוברים, לפיהם המשטרה מעוניינת לחקור את אולמרט לגבי מעורבותו כביכול בפרשת הולילנד, החליט אולמרט לקצר את נסיעתו שתוכננה מראש ולחזור לארץ עוד הלילה".

עוד נאמר כי "אולמרט מכחיש כל קשר לפרשה, אך הצהיר באופן ברור כבר לפני שבוע כי יגיע לכל חקירה במידה ויידרש לכך, וכך בכוונתו לעשות עם הגיעו לארץ. כולנו כבר ראינו כיצד כותרות גדולות ונחרצות בתחילתה של חקירה משתנות מקצה לקצה לאחר זמן, כאשר העובדות האמיתיות מתחילות להתברר".

היום פורסם ב"הארץ" כי 3.5 מיליון שקל הועברו לאישיות ציבורית בכירה בתמורה לקידום פרויקט הולילנד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ