בחמישי: העליון יכריע בערעור קצב

הרכב השופטים שנחשב למחמיר יחליט האם להקל בעונשו של נשיא המדינה לשעבר. אם ישלח לכלא, ריצוי עונשו יחל בתוך ימים עד שבועות

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

פסק הדין בערעור שהגיש נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, יינתן ביום חמישי הקרוב - כך נודע היום (ראשון). שופטי בית המשפט העליון, מרים נאור, עדנה ארבל וסלים ג'ובראן יפרסמו בשעה תשע בבוקר את פסק הדין בערעור אותו הגיש קצב על הרשעתו בשורת עברות מין, בהן אונס. קצב נידון לשבע שנות מאסר בפועל על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב וערער על עצם ההרשעה ועל חומרת העונש.

הרכב השופטים, שנחשב למחמיר במקרים של עברות מין, עשוי לשנות את הכרעת הדין או לשנות את גזר הדין. בערעור לא הוצגו ראיות או עדויות חדשות, והוא יעסוק בעיקר בטיעונים משפטיים.

כמו כן, השופטים אינם יכולים להחמיר בעונשו שכן הפרקליטות לא ערערה על העונש שניתן. אם ערעורו של קצב לא יתקבל או יתקבל באופן חלקי והוא יישלח לבית הסוהר, הוא צפוי לקבל פרק זמן להתארגנות של בין ימים למספר שבועות בודדים.

מה יקרה עם קצב? לחצו "לייק" ובואו לדבר על זה בפייסבוק

פרקליטו של קצב, עו"ד אביגדור פלדמן, שב וטען בדיונים בערעורו של הנשיא לשעבר כי על פי חומר הראיות שהוצג בפני בית המשפט המחוזי, בין קצב לבין א' ממשרד התיירות התנהלו יחסים בהסכמה או תוך ניצול יחסי מרות ובשום פנים ואופן הוא לא ביצע בה אונס בשתי הזדמנויות, כפי שנקבע בבית המשפט המחוזי. פלדמן ביקר את מהימנותה של א' ממשרד התיירות, והתייחס בין השאר לשיחות אירוטיות שניהלו השניים. הוא דחה את טענת הפרקליטות כי א' הדפה את ניסיונות קצב לקיים את השיחות והביא את קיומן כדוגמה לקשר בין שניהם.

השופט סלים ג'ובראן תהה אם לקצב יש הסבר בקשר לשיחות האלה, ובתגובה השיב לו פלדמן: "מה זה משנה? המערער שיקר. כבר כתבו בכל אתרי האינטרנט ובעיתונים שעו"ד פלדמן אמר זאת בבית המשפט". לדבריו, קצב הוא בגדר חף מפשע ו"מי שצריך לתת את ההסברים שיעברו מעבר לרף של ספק סביר זו א' ממשרד התיירות".

הזוג קצב סירב להתייחס לסיום הליך הערעור. עו"ד ציון אמיר סיכם כי "מן הראוי לאפשר לבית המשפט העליון לומר את דברו לאחר ששמע את הדיונים הארוכים. השופטים ניהלו את הערעור בצורה מקצועית, לא ראוי להיכנס להערכות והימורים, כדאי להמתין. כל מה שהיה לנו לומר, נאמר בבית המשפט".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ