יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הילה צאלח, ילדה בת שלוש, מתה אחר הצהריים (ראשון) בשריפה שפרצה במכונית בחניית ביתה במושב בית עריף, סמוך לנמל התעופה בן גוריון. שני ילדים נוספים ששהו בכלי הרכב הצליחו לחלץ עצמם מהרכב הבוער. בשלב זה עדיין לא ברור מה גרם לדליקה בכלי הרכב המשפחתי, וחוקרים של מכבי האש הגיעו לזירה. אחת ההשערות הן כי הילדים ששהו במכונית שיחקו באש, שיצאה משליטה.

מחקירה ראשונית עולה כי בשעה 16:30 התקבלה קריאה במוקד כבוי אש על שריפה בכלי רכב במושב. כוחות כיבוי מתחנת שוהם הגיעו לבית וזיהו מכונית מאזדה בוערת. אחד השכנים, נהג טרקטור, ניסה לגרור באמצעותו את כלי הרכב הבוער מפתח הבית ומבלוני הגז שעמדו בסמוך.

האם, שהבחינה שבתה בת שלוש לא נמצאת בבית, החלה לצעוק לעבר השכן כי בתה נמצאת בתוך המכונית. השכן ירד מהטרקטור, פתח את דלתות כלי הרכב הבוער והצליח להוציא את הילדה כשהיא ללא רוח חיים. המחזה כולו התרחש אל מול עיניה של האם.

זירת השריפה במושב בית עריף, היוםצילום: הדר כהן

רשף משנה גיא מנשרוב, שהגיע לזירה, סיפר כי "הרכב פשוט בער. הילדה הוצאה מהרכב ללא רוח חיים". לדבריו, "בשלב זה אנחנו שוללים אפשרות של אירוע על רקע פלילי ובכל אופן לא נראה כי ההצתה אירעה מחוץ לכלי הרכב". הוא הוסיף כי "כיוון החקירה הכללי מתמקד במשחק של ילדים באש בתוך הרכב".

מפקד תחנת לוד, סגן ניצב דורון תורג'מן, ניסה לברר את נסיבות האסון עם האם אולם הדבר לא התאפשר בשל מצבה הנפשי הקשה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ