חוו"ד חדשה: רוצח אבוחצירא כשיר למשפט

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

בדיקה פסיכיאטרית נוספת שנערכה, לבקשת הפרקליטות, לאשר דהן, המואשם ברצח הרב אלעזר אבוחצירא, קובעת כי הוא כשיר לעמוד לדין, אך עם זאת חולה ועדיין נמצא במצב של התקף פסיכוטי. זאת לאחר שחוות דעת של הפסיכיאטר המחוזי בבאר-שבע קבעה בחודש אוגוסט האחרון כי דהן אינו כשיר לעמוד לדין ואינו אחראי למעשיו.

על-פי כתב האישום שהוגש בחודש אוגוסט, דהן רצח את הרב אבוחצירא לאחר שהאחרון המליץ לו שלא להתגרש מאשתו. לטענת הפרקליטות, "הנאשם נהג להתייעץ עם הרב ושיתף אותו ברצון להתגרש מאשתו. לאחר שהמלצת הרב לא מצאה חן בעיניו, גמלה בלבו של הנאשם החלטה להמית את הרב המנוח".

בסוף ינואר השנה החליט דהן לבצע את זממו. הוא החביא סכין בתיק התפילין שלו, נסע לבית של הרב והטמין את הסכין במכנסיו. כשנכנס דהן לחדרו של הרב, הוא מסר לו מכתב, וכשהחל הרב לקרוא אותו, דקר אותו בבית החזה.

מיד לאחר מעצרו של דהן ביקשו סנגוריו לשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית. הבדיקה קבעה כי דהן חולה, נמצא בהתקף פסיכוטי ואינו כשיר לעמוד לדין. מיד לאחר חוות הדעת הוגש נגד דהן כתב אישום באשמת רצח. פרקליטות מחוז דרום ביקשה לשלוח את דהן לבדיקה פסיכיאטרית נוספת, כשהפעם קבעו הפסיכיאטרים שדהן חולה אך כשיר לעמוד לדין. עם זאת, הם קבעו שייתכן שיש להעמידו לדין באחריות מופחתת.

עו"ד קייטי צווטקוב המייצגת את דהן מטעם הסנגוריה הציבורית, אומרת כי "שתי חוות הדעת קובעות שהוא חולה. אנחנו שוקלים לשלוח אותו לבדיקה שלישית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ