דמיאן קרליק הורשע ברצח ששת בני משפחת אושרנקו לפני שנתיים

קרליק הורשע גם בקשירת קשר לביצוע רצח, שוד והצתת דירת בני המשפחה בראשון לציון. אשתו שסייעה לו, נשלחה לפני שנה למאסר של 13 שנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט המחוזי בפתח תקוה הרשיע הבוקר (שני) את דמיאן קרליק ברצח ששת בני משפחת אושרנקו לפני כשנתיים. הוא הורשע גם בקשירת קשר לביצוע הרצח, שוד והצתת דירתם של בני המשפחה בראשון לציון.

בהכרעת הדין שללו השופטים את גרסתו של קרליק, לפיה בזירה היה רוצח אחר בשם ולאד. "הנאשם לא העלה את 'גרסת ולאד' בתחילת המשפט או במהלך שמיעת עדויות התביעה, לרבות במהלך עדויותיהם של החוקרים", טענו השופטים. "יש במועד המאוחר שבו מסר הנאשם לראשונה את 'גרסת ולאד', בתום שמיעת עדי התביעה, לרבות החוקרים, ובני משפחתו של הנאשם, כשכל חומר הראיות הכתוב היה בידיעתו, כדי לפגום באופן משמעותי בגרסתו".

התובע בתיק, עו"ד עודד קלר, מסר לאחר הקראת ההכרעה כי "מלכתחילה טענו שהגרסה של ולאד היא גרסה שקרית שהומצאה במהלך המשפט, ואני שמח שהצלחנו להוכיח לבית המשפט שכך הדבר. מדובר באחד ממקרי הרצח החמורים ביותר במדינת ישראל. נדרוש בבית המשפט ענישה הולמת".

פרקליטו של קרליק, עו"ד אורי קינן, אמר כי "לפני הדיון דמיאן טען שיקבל כל תוצאה עליה יפסוק בית המשפט. מהיום הראשון הוא הצטער על הרצח וטען כי הוא לא ביצע את המעשה. היה פה תיק לא פשוט, שהתנהל בצורה מסודרת ובהליך סבלני מצד בית המשפט. מדובר בפסק דין חמור עם שישה סעיפי רצח, שוד והצתה. אנו צריכים ללמוד את פסק הדין, וערעור כמובן נלקח בחשבון".

דמיאן קרליק. אשתו נשלחה ל-13 שנות מאסרצילום: ניר כפרי

אשתו של קרליק, נטליה, הואשמה בהריגה, ובהסדר טיעון לפני כשנה, ונשלחה למאסר של 13 שנים. מכתב האישום שהוגש נגדו עולה כי קרליק פעל מתוך איבה למעבידיו לשעבר, אדוארדו ודמיטרי אושרנקו, לאחר שב-2008 נתגלע ביניהם סכסוך. השניים חשדו בקרליק שגנב בקבוקי משקה מהמועדון שבבעלותם, ופיטרו אותו. קרליק חש מושפל בעקבות הפיטורים והחליט לנקום על החלטתם.

לכל החדשות והעדכונים על הכרעת הדין כנסו לדף הפייסבוק של "הארץ"

מעשיו מתוארים בכתב האישום בפרטי פרטים: לאחר שתכנן את הרצח בקפידה ואף התגנב לזירת הרצח כהכנה, יצא לבסוף קרליק ב-17 באוקטובר 2009 לדירה של משפחת אושרנקו כדי לפעול. סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר, הגיע למקום רעול פנים. הוא רצח את אמו של דמיטרי אושרנקו, לודמילה, שישנה בסלון ולאחר מכן דקר 18 פעמים את אדוארד, אביו של דמיטרי, שנכנס לדירה. את טטיאנה קרליק, אשתו של דמיטרי, דקר יותר מ-30 פעמים. בשלב הזה פנה למיטתו של הבן נתנאל, אז בן ארבעה חודשים - חבט בו בחוזקה, חנק אותו למוות ודקר אותו שמונה פעמים. לאחר מכן עבר לחדרה של רושל, בת השלוש, ודקר אותה למוות תשע פעמים. לבסוף, עם כניסת דמיטרי לדירה, התנפל עליו והחל לדקור אותו בכל חלקי גופו תוך שהוא צועק עליו "אתה אשם בכל". דמיטרי התגונן והניף לעברו קסדה, אך דמיאן הפילו לרצפה ודקר אותו למוות 38 פעמים לפחות.

לאחר מכן, הניח קרליק את בגדיו ונעליו סמוך לגופה של לודמילה, וניסה לשרוף את הדירה ולהביא לפיצוצה. הוא נטל את המפתחות של אדוארד ודמיטרי וכסף מזומן מתיקיהם, בסך כמה אלפי שקלים וכמה מאות דולרים. לבסוף נעל את הדירה ונמלט מן המקום. קרליק כפר באישומים נגדו וטען, באמצעות פרקליטו, כי אדם אחר ששמו "ולאד" הוא הרוצח, והוא שקשר את קרליק למעשה על לא עוול בכפו. לדבריו, הלחץ שהפעילו החוקרים על קרליק הביאו להודאתו ברצח שלא ביצע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ