המשטרה גייסה עד מדינה נגד ריקו שירזי בפרשת החשבוניות

בחודש שעבר נעצר שירזי בחשד להפצת חשבוניות פיקטיביות וקבלת דבר במרמה בסכומים של מיליוני שקלים

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה גייסה עד מדינה להפללת העבריין ריקו שירזי וחשודים נוספים בפרשת החשבוניות הפיקטיביות. מדובר בהישג משמעותי ליחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ), ביחידה מקווים כי גיוס עד המדינה יעזור לשים את שירזי ואת שותפיו מאחורי סורג ובריח.

היום (שני) הוציא בית משפט השלום בראשון לציון צו איסור פרסום על שמו ועל שמות בני משפחתו של עד המדינה, מחשש שייפגעו על ידי המעורבים. במשטרה טוענים כי הם אספו גם חומרי חקירה רבים הקושרים את החשודים, בהם שירזי, לחשדות. מבחינת המשטרה, אם אכן יורשע שירזי, התיק יהווה דוגמא למדיניות המשטרה לשים יד על עבריינים כבדים על ידי לכידתם בעבירות כלכליות.

בחודש שעבר נעצר שירזי, שנחשב לראש ארגון פשיעה וליעד מודיעיני של המשטרה, יחד עם 23 חשודים נוספים, בחשד להפצת חשבוניות פיקטיביות וקבלת דבר במרמה בסכומים של מיליוני שקלים. לאחרונה הגיע מידע ליחידה שלפיו קיים חשד ששירזי וכמה מאנשי אירגונו הקימו חברות קש והוציאו מהן חשבוניות פיקטיביות שמהן הרוויחו כספים במרמה.

בין העצורים בפרשה גם העבריין אלי "הקוסם" נעים. רק בינואר האחרון שוחרר מהכלא לאחר ריצוי ארבע שנות מאסר בעקבות תפיסתו עם נשק ברכב - כחלק מעסקה עם העבריין אסי אבוטבול. נעים הוא יעד מודיעיני של היחידה המרכזית במחוז ירושלים, שם רוב פעילותו.

שירזי מכחיש את החשדות נגדו. הוא טוען כי אחרים השתמשו בשמו ואף הציע לעבור בדיקת פוליגרף לאישור דבריו.

שירזי נמצא על הכוונת של חוקרי המשטרה בשנים האחרונות. בתחילת השנה הוא נעצר על ידי היאחב"ל יחד עם העבריין שלום דומרני, בחשד שתכננו לפגוע בעבריין פרנסואה אבוטבול. אבוטבול נרצח מספר חודשים אחר כך, והרצח לא פוענח עד כה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ