שוב: איומים ברצח רוססו על בית בכירה בשלום עכשיו

זו הפעם השנייה בחודשיים שבה מושחת הבניין בו מתגוררת חגית עופרן. השבוע רוססו כתובות "תג מחיר" במשרדי התנועה. שלום עכשיו: נתניהו אשם

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

על קירות בניין בירושלים בו מתגוררת חגית עופרן, פעילה מרכזית בארגון שלום עכשיו, רוססו הלילה (שני) כתובות תג מחיר. שכניה של עופרן גילו את הכתובות: "חגית עופרן, רבין מחכה לך", "נקמת גבעת אסף" (מאחז בלתי חוקי שהמדינה אמורה לפנות עד סוף השנה) ו"ד"ש מעוז ציון" (מאחז שפונה לפני יומיים). השכנים דיווחו על כך לעופרן, והיא מיהרה להזעיק כוח משטרה שפתח בחקירת האירוע.

האם הפעם המשטרה תמצא את האשמים? עשו לייק ודברו על זה בפייסבוק

מלבד ריסוס הכתובות על ביתה של עופרן, הושחת כלי רכב שחנה מחוץ לבניין בו היא מתגוררת שעליו מודבקת מדבקה עם הכיתוב "שלום". ארבעת צמיגי המכונית נוקבו, והפח שלה הושחת.

מעשה זה הוא האחרון בשרשרת פעולות שכוונו נגד שלום עכשיו וחגית עופרן. בתחילת השבוע רוססו כתובות תג מחיר במשרדי התנועה בירושלים, שאף פונו לאחר שהתקבל איום על פצצה בבניין. בסוף השבוע שעבר רוסס מגן דוד על שער הבניין.

6 מתוך 6 |
הכתובות בביתה של עופרן, היום
1 מתוך 6 |
הכתובות בביתה של עופרן, היום
2 מתוך 6 |
הכתובות בביתה של עופרן, היום

ביתה של עופרן, ראש ועדת המעקב אחר הבנייה בהתנחלויות בתנועת שלום עכשיו, הושחת באופן דומה גם לפני חודשיים. גם אז רוססו כתובות תג מחיר וכתובות הקוראות להריגתה.

עופרן אמרה הבוקר ל"הארץ" כי "זה לא נורא מפחיד אותי, אבל זה מטריד מאוד. מנסים להפחיד אותנו אבל זה לא יצליח להם". היא הוסיפה כי טוב היה אם המשטרה היתה מראה יותר נוכחות באזור וכי היא בעצמה בוחנת יותר את סביבתה מאז המקרה הראשון לפני חודשיים. לדבריה, "השיח הציבורי בישראל הפך לממש מסוכן. יש לנו ויכוח על העתיד והשיח הזה חוצה קווים אדומים".

מארגון שלום עכשיו נמסר כי "האחריות על פעולות תג מחיר מונחת על כתפיו של נתניהו. ההסתה וההתלהמות של חברי הקואליציה בעד המאחזים הבלתי חוקיים ונגד מערכת המשפט וארגוני השמאל מחלחלת לשטח ומעניקה גיבוי למפגעי תג מחיר".

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, הגיב לאירוע בהאשמות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "החוליגנים שביצעו את תג המחיר מקבלים רוח גבית מהכנסת ומראש הממשלה, שבתמיכתו בחוק לסתימת פיות שוב עומד על המרפסת ומעודד את המסיתים", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ