למרות יציאתו לחופשה, דנציגר חתם על פסק דין

שופט בית המשפט העליון נמצא בחופשה בעקבות חקירתו באזהרה בתחילת אוגוסט על קשריו עם ראש עיריית בת-ים שלומי לחיאני

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר חתם היום (רביעי) על פסק דין, למרות שיצא לחופשה בחודש אוגוסט האחרון עקב חקירתו באזהרה במשטרה. כזכור, דנציגר נחקר בחשד לקשריו האישיים עם ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני. את פסק הדין - שניתן על ערעור שהוגש לבית המשפט העליון - כתב השופט סלים ג'ובראן וחתומים עליו השופט בדימוס אדמונד לוי ודנציגר. זו הפעם הראשונה שדנציגר חותם על פסק דין מאז יציאתו לחופשה

דנציגר נחקר באשר לקשריו העסקיים עם עיריית בת-ים, בעת שהיה עורך דין וסיפק לה ייעוץ משפטי. דנציגר שימש במשך 20 שנה גם כפרקליטו של ראש העיר בת-ים, שלומי לחיאני, בתחום הנדל"ן. השניים אף קנו יחד קרקע בנתניה. במהלך כהונתו של לחיאני כראש עיר התברר שהעירייה שילמה למשרדו של דנציגר, עוד לפני שמונה לשופט, מעל 800 אלף שקל עבור שירותים משפטיים בהיקף מצומצם. דנציגר הוא שופט ביהמ"ש העליון הראשון בישראל שנחקר באזהרה.

בעקבות חקירתו יצא דנציגר לחופשה, והדיונים אליהם שובץ בוטלו או ששובצו אליהם שופטים אחרים. לפני חודשיים החליטה המשטרה שאין מקום להעמיד את דצניגר לדין. הפרקליטות טרם גיבשה חוות דעת מטעמה אם להעמיד את לחיאני לדין, ולאחר שזאת תתגבש יכריע היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בנוגע לתיק.

מבתי המשפט נמסר בתגובה: "השופט דנציגר לא הושעה והוא בחופשה מרצון. נוכח היעדר החלטה של היועמ"ש בעניינו, עוכבו פסקי דין שדנציגר היה שופט בהם זמן ממושך, ולא נמצאה עילה להוסיף ולעכבם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ