אחד המתפללים עם קצב: "נראה שהשלים עם העונש"

בעיר מגוריו של הנשיא לשעבר נמאס מהפסטיבל התקשורתי

יניר ינגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר ינגה

בקרית מלאכי, כך נראה, כבר קצת נמאס לתושבים מהפסטיבל התקשורתי שנכפה עליהם בכל פעם שהתושב המפורסם ביותר של העיר, הנשיא לשעבר משה קצב, עומד בפני דיון במשפטו.

"בכל פעם מראים אותנו ומזכירים אותנו רק בנסיבות כאלה, זה כבר לא מעניין אותנו", סיפרה אתמול רותי, תושבת העיר, "נכון, אנחנו אוהבים את משפחת קצב, אבל העיר והתושבים כבר מזמן המשיכו בחייהם".

גם סביב ביתו של קצב כמעט ולא נרשמה התקהלות אתמול. בעבר היה ביתו מלא במקורבים ובשכנים שבאו לתמוך, אך לקראת ההכרעה הגורלית היום בבית המשפט העליון נצפו במקום רק בני משפחתו. קצב עצמו מיעט בתקופה האחרונה לצאת מביתו, זאת לבד מתפילות היומיות בבית הכנסת השכונתי, שאליהן הקפיד להגיע.

"אין ספק שמשהו השתנה בו. הוא מחייך יותר, סובלני יותר, לא ממהר לחזור הביתה. יש שינוי רציני ביחס שלו לסביבה", סיפר אחד המתפללים במקום.

לדבריו, "אני מניח שהוא קצת השלים עם העונש הצפוי", הוא הוסיף, "כמה זמן הוא עוד יכול להיות מסוגר בביתו. בן אדם צריך לצאת קצת לראות עולם לשאוף אוויר".

תושב אחר, עם זאת, הביע עדיין תקווה כי המשפט יציל את כבודו של מי שהיה ראש העיר המיתולוגי של קרית מלאכי. "זאת תהיה בושה בעיני העולם אם יכניסו אותו לכלא. אנחנו מאוד מקווים שיהיה נס, ובעזרת השם משה יחזור הביתה חופשי ומאושר", ציין אתמול התושב, אך בחר בכל זאת לסייג את דבריו. "לדעתי בית המשפט העליון לא יזכה אותו. הרבה מהשרים עושים דברים כאלה ואותו חיפשו. הכל מסיבות פוליטיות, חיפשו אותו מתחת לאדמה כדי להלביש עליו את התיק", הוא הוסיף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ