המשטרה לבן 80 שנשדד: הבא בעצמך את הראיות

משטרת כפ"ס התקשרה לקורבן השוד, וביקשה שיביא בעצמו את סרטון האבטחה של הבנק בו משך את הכסף שנשדד. דובר מרחב שרון: הנושא יבדק

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

ס', נכה המרותק לכיסא גלגלים כבן 80 המסתייע במטפל סיעודי, היה נתון שלשום בצהריים למעקב מתמשך של כמה שודדים: הם עקבו אחריו כל הדרך מהבנק הממוקם ברחוב ראשי בכפר סבא אל בית המרקחת ומשם אל הקיוסק שבו עצר. לבסוף שדדו ממנו את ארנקו, שבו מלבד מסמכיו המזהים היה גם סכום כסף רב שעמד על כמה אלפי שקלים. גם את המטפל תקפו ושפכו עליו קטשופ.

כשניגש ס' יחד עם בנו טל להגיש תלונה במשטרת כפר סבא נאמר לו לאחר מילוי כל הפרטים המזהים ותיאור השתלשלות האירוע, כי "נמצא את האנשים האלה ונטפל בתלונה שלך".

כמה דקות לאחר מכן קיבל בנו שיחת טלפון מפתיעה משוטרת בתחנה שביקשה: הבא לנו בעצמך את סרטון האבטחה של הבנק שבו משכת את סכום הכסף, כדי שנוכל לאבחן אם השודדים נקלטו במצלמות המקום. לדברי בנו, "החוקרת אמרה לי: תשמע, אם אתה יכול בבקשה, תלך לבנק ותיקח את הדיסק של מצלמת האבטחה. אמרתי לה שבאתי לבנק קודם והם אמרו שזה התפקיד של המשטרה ושאם המשטרה תיצור עמם קשר אז אפשר לעשות עם זה משהו. חזרתי ואמרתי לה שצריך לשלוח חוקר ושזו הסמכות שלהם, ולמעשה אני כאזרח בכלל לא יכול לקבל לרשותי את הסרטונים האלו, אבל זה היה ממש דו-שיח של חירשים: היא שבה ואמרה לי ללכת לבנק ולבוא עם הדיסק".

לדבריו, במשטרה העריכו כי מדובר בכנופיה שעוקבת אחרי מבוגרים וגונבת את כספם וחפציהם יקרי הערך. על כן תמוה מדוע התעקשו חוקרי תחנת כפר סבא להטיל את משימת ההוכחה דווקא על מי שנשדד והחליט להגיש את התלונה בנושא. בתגובה לשאלת "הארץ" בנושא, אם מצופה מהאזרח לבצע את מלאכת איסוף הראיות בעבור המשטרה, אמר דובר מרחב שרון במשטרת ישראל כי "המשטרה הציבה את ערך השירות לאזרח כנר לרגליה והנושא ייבדק".

צילום: מוטי קמחי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ