בני משפחה וחברים רבים הגיעו בצהריים (חמישי) לביתו של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, כדי לעודד את רוחו, לאחר חזרתו מבית המשפט העליון בירושלים, שם נדחה הערעור שהגיש בגין הרשעתו בשורת עבירות ובהן אונס. 

דוד מוטעי, חברו של קצב אמר כי "אני יוצא כרגע מביתו של הנשיא לשעבר. הוא איתן וחזק. אין שום סיבה שמישהו ישבור את רוחו. הוא יודע את האמת שלו, ולא מרגיש תחושות אשמה. הוא מצר על כך שבית המשפט לא היטה אוזן לטענותיו. הוא אמר לנו 'המערכת לא הקשיבה לטענות שלי'. משפחתו סביבו תומכת ומחזקת, ואני קורא לנשיא המדינה פרס לחון אותו. לא מכבודנו שנשיא המדינה לשעבר ישב בכלא".

אתמול התרעמו תושבים בקרית מלאכי, עיר מגוריו של קצב, שגם עמד בראשה כי "בכל פעם מראים אותנו ומזכירים אותנו רק בנסיבות כאלה, זה כבר לא מעניין אותנו". לדברי רותי, תושבת העיר, "נכון, אנחנו אוהבים את משפחת קצב, אבל העיר והתושבים כבר מזמן המשיכו בחייהם".

מוקדם יותר היום דחה הרכב השופטים בבית המשפט העליון את ערעורו של קצב, הן על העונש שהושת עליו, והן על עצם ההרשעות בעבירות השונות. בפסק הדין קיבלו השופטים את קביעת בית המשפט המחוזי כי המתלוננת המרכזית בפרשה, א' ממשרד התיירות,  מסרה תיאור אמין של האירועים, בניגוד למיהמנות הנמוכה שיוחסה לקצב.

בין השאר נכתב בפסק הדין כי קצב "הכפיש את המתלוננות, העליבן, הטיח בהן ביקורת קשה, ויצא נגדן במשא השמצות ובמתקפה נגדית באולפני הטלוויזיה. צר לנו על כך שלא רק שהמערער ביצע את המעשים שמיוחסים לו, אלא שהוא בחר להמשיך ולבזות את המתלוננות, לזלזל ברגשותיהן ולפגוע בכבודן".

השופטים דחו את טענת פרקליטיו של קצב להגנה מן הצדק וקבעו כי העיסוק התקשורתי הנרחב בפרשה, אף שיצא מפרופורציה, לא השפיע על ההליך ההוגן לו זכה לטענתם קצבץ הם הדגישו כי מעמדו הרם של קצב וניצולו לביצוע פשעיו רק מדגישות את חומרת העבירות.

בעקבות דחייתו הגורפת של הערעור תקף אחד מסנגוריו של קצב, עו"ד אביגדור פלדמן, את החלטת השופטים והלין על המיהמנות המוגזמת שייחסו לדבריו למתלוננת א'. "אני מאחל לכל אחד מאיתנו שיגיע גבר או אשה ויגיד 'לפני 11 שנים אנסת אותי'... ברגע שהמתלוננת זוכה באמון השופטים אין מה לעשות. אם חושבים שתפקידו של בית המשפט הוא לקבוע אם עדים דוברים אמת או לא, חבל על הכסף של הסנגורים". 

7 מתוך 7 |
הרכב השופטים שדחה את ערעור קצב, היום
1 מתוך 7 |
משה קצב חוזר לביתו לאחר דחיית ערעורו, לפני שבועיים
2 מתוך 7 |
משה קצב לאחר דחיית ערעורו


Read this article in English: Former President Katsav, after upheld rape conviction: I feel no guilt

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ