א' ממשרד התיירות: מקווה שנשים החוות ניצול מיני לא תחשושנה להתלונן

עורך דינה של המתלוננת נגד הנשיא לשעבר סיפר כי מרשתו חשה הקלה. "חומרת העונש לא חשובה עבורה", אמר, "אלא האמון שנתן בה בית המשפט"

דנה ויילר-פולק
רויטל בלומנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק
רויטל בלומנפלד

לאחר שהתפרסמה החלטת השופטים לקבל את עדותה של א' ממשרד התיירות במלואה, הביעה המתלוננת נגד משה קצב תחושת הקלה ושביעות רצון. "חומרת העונש אותו פסק בית המשפט מעולם לא היתה חשובה עבורה, כמו עצם ההרשעה והאמון שנתן בה בית המשפט", כך אמר היום פרקליטה, עו"ד דניאל סרור. "היא חשה הקלה רבה, שהצדק ניצח והאמת יצאה לאור. היא שבה מביעה את קורת רוחה ממערכת הצדק, ומקווה שנשים החוות ניצול מיני לא תחשושנה להתלונן".

עורך הדין סרור סיפר כי א' מעוניינת לשים את הפרשה מאחוריה ולשוב לאנונימיות ולשגרת חיי המשפחה שלה. לדבריו, למרות שהיתה בטוחה בצדקתה, עלו בה חששות כבדים לקראת ההכרעה היום, והחלטת בית הדין העליון על שבע שנות המאסר ודחיית ערעורו של קצב התקבלו אצלה בתחושת סיפוק אדירה "אין ספק שהפסיקה גורמת לה להקלה רבה ותחושה של שביעות רצון. הוא קיבל עונש חמור, כפי שהגיע לו, מדובר בענישה חמורה", אמר סרור והוסיף כי "היא טענה לכל אורך הדרך שהוא מניפולטיבי, שהוא שלח שליחים להכשילה, הכין מסמכים ומכתבים ליום סגריר, כמי שידע שיום אחד הוא יידרש לזה. יאמר לזכותו של בית המשפט שהוא הציג את פרצופו האמיתי".

באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית שיבחו היום את פסק הדין. "ההחלטה מעבירה מסר ברור וחד משמעי שדין אדם רם מעלה, כנשיא מדינה, כדין כל עבריין מין ומקומו בבית הכלא ושיקולים אחרים אינם מין העניין. חשוב, שנשים וגברים המצויים תחת איום ופגיעה מינית של מעסיק או במסגרת עבודה, ידעו שיש להם כתובת ומענה ראויים", נאמר בהודעת האיגוד. "החלטת השופטים מוכיחה כי מערכת המשפט הישראלית מסוגלת להתמודד גם עם המורכבות הייחודית בתיקי עבירות מין ולתת ביטוי ומענים לצרכים המיוחדים של נפגעות תקיפה מינית".

מנגד, בעקבות פסק הדין אמר פרקליטו של הנשיא לשעבר, עו"ד אביגדור פלדמן, כי "אני מאחל לכל אחד מאיתנו שיגיע גבר או אשה ויגיד 'לפני 11 שנים אנסת אותי'. תנסה להוכיח שלא אנסת, אין לך שום סיכוי". פלדמן הוסיף כי "למרות גזר הדין, במקרים רבים המתלוננת שיקרה... ברגע שהמתלוננת זוכה באמון השופטים אין מה לעשות. אם חושבים שתפקידו של בית המשפט הוא לקבוע אם עדים דוברים אמת או לא, חבל על הכסף של הסנגורים". ואילו עו"ד נעמי גרנות, נציגת הפרקליטות במשפט, אמרה כי "גזר הדין מאשר שהכל במדינת ישראל שווים בפני החוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ