מאסר בפועל לשוטרת מג"ב לשעבר שהתעללה בפלסטיני

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

שני סביליה, 22, שוטרת מג"ב לשעבר שהורשעה על פי הודאתה בהתעללות בצעיר פלסטיני ממזרח ירושלים, נידונה אתמול בבית המשפט המחוזי בירושלים לשלושה חודשי מאסר בפועל ושלושה חודשי עבודות שירות.

סביליה הודתה על פי עסקת טיעון בכך שביום הנכבה, במארס 2010, בעת שירותה במג"ב היא אזקה בצורה מכאיבה את הצעיר בן ה-17 שנעצר סמוך למוזיאון רוקפלר בחשד לידויי אבנים. מאוחר יותר בתחנת המשטרה בעטה בו ואמרה לו שהוא עומד למות, כיוונה אקדח ללא מחסנית לראשו, ספרה עד עשר ולחצה על ההדק תוך שהיא אומרת "מוות לערבים" ו"כל הערבים זונות".

בנוסף למעשיה אלו, פרסמה סביליה כמה הודעות (סטטוסים) בדף הפרופיל שלה בפייסבוק שמגלות גם הן לא מעט מאמונותיה האישיות. בין היתר, בדצמבר 2010 כתבה: "אינעל העולם, עוד מקרה ששני ערבים דקרו שתי בחורות!! זה לא בחו"ל זה כאן ליד הבית שלנוווו!... בני שרמוטותתתת" (כך במקור, כולל קללות נוספות שצונזרו). עוד הוסיפה סטטוס בזאת הלשון: "מישהו אתמול קרא לי נאצית", עם שורת סימני קריאה. "מבחינתי עבודה יפה", כתבה, והוסיפה גם סמיילי מחויך.

פרקליטה של סביליה, עו"ד רפאל פריג', ביקש מבית המשפט להתחשב בגילה הצעיר, בהודאה שלה ובנסיבות האישיות שלה ולהסתפק בעונש של עבודות שירות. גם שירות המבחן המליץ על עונש ללא מאסר.

אולם השופט אמנון כהן דחה את הצעת שירות המבחן. "יש לראות בחומרה את מעשיה של הנאשמת אשר ביצעה את העבירות בעת היותה מופקדת על קטין הסר למרותה ונתון להשגחתה", כתב השופט בגזר הדין. הוא גם ייחס חשיבות למניע הגזעני שעמד מאחורי מעשיה של סביליה וקבע שיש בכך "חומרה נוספת". "יש להעביר מסר ברור וחד-משמעי לכל אנשי המרות בתפקידיהם השונים שלפיו מי שמנצל שררה ומדים כדי להשפיל אנשים הנתונים למרותו דינו ענישה חמורה", הוסיף השופט. ללא הנסיבות האישיות, נכתב בגזר הדין, היה העונש חמור עוד יותר. עו"ד פריג' הודיע שבכוונתו לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ