היום: עימות בין וינשטיין ללדור על פגיעה בפרקליטות

הוועדה לביקורת המדינה תדון בהקמת גוף ביקורת על הפרקליטות. לטענת פרקליט המדינה, גוף כזה עלול להלך אימה על פרקליטים

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

מאבק הכוחות בסוגיית ההקמה של גוף ביקורת על הפרקליטות יעבור הבוקר לוועדה לביקורת המדינה. זה מול זה יעמדו שר המשפטים יעקב נאמן ופרקליט המדינה משה לדור, כשבתווך מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס. לבקשת הח"כים אורי אריאל וראלב מג'אדלה, הוועדה תדון בדרישה לגייס את הכנסת להקמת גוף הביקורת, לאור העובדה שמשרד המשפטים מקדם את היוזמה בעצלתיים.

כשנכנס לתפקידו הצהיר נאמן שבכוונתו להקים גוף ביקורת "בעל שיניים". היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שסבור כי יש צורך בהקמת גוף פיקוח במתכונת דומה לנציב תלונות הציבור על שופטים, הקים במארס צוות במשרד המשפטים שיבחן את הסוגיה. אלא שבגלל חוסר הסכמה באשר לדרך פעולתו של הגוף וסמכויותיו, התקשה הצוות לגבש עד כה המלצות.

בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" כי בין לדור לבין וינשטיין ונאמן שוררת מתיחות, וגורמים המקורבים לנאמן התבטאו כי לדור "שם מקלות בגלגלים" של המאמץ להקים גוף ביקורת חיצוני לפרקליטות. לדור מצדו מעלה חשש שגוף מסוג זה עלול להלך אימים על פרקליטים, עד כדי שיתוק עבודתם.

בשיחות סגורות אומר נאמן כי אם הפרקליטות לא תזדרז ותפעל להקמת גוף פיקוח אפקטיבי על עבודתה, לא יהיה מנוס מהקמת גוף פיקוח במתכונת רחבה, ביוזמת הח"כים, ולא כהצעת חוק ממשלתית. בסוף השבוע שעבר ביקש וינשטיין מנאמן זמן נוסף להשלמת עבודת הצוות, כאשר ברקע הצעת חוק פרטית של קבוצת ח"כים להקמת גוף פיקוח. נאמן נתן לווינשטיין חודש ימים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ