המלצה: להעמיד לדין את עו"ד גיא-רון באשמת שוחד

לפי החשד, קופ"ח מאוחדת העבירה ליו"ר לשכת עוה"ד לשעבר ואשתו מאות אלפי שקלים. תשתית ראייתית גם נגד מי ששימשו כמנכ"ל וסמנכ"ל הקופה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

המשטרה המליצה היום (שלישי) להעמיד לדין את יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר יורי גיא-רון, בחשד לביצוע עבירות שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, ומרמה בנסיבות מחמירות. לפי החשד, קופת חולים מאוחדת העבירה לחברה פרטית בבעלותו של גיא-רון ובת זוגו מאות אלפי שקלים, בלא שניתנו לקופה תמורה או שירותים תמורת התשלום.

היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה הודיעה בצהריים כי סיימה את חקירתה בפרשה המכונה "משפחה מאוחדת", אשר עסקה בחשדות לביצוע עבירות פליליות על ידי בכירים בקופת חולים מאוחדת, ומעורבים נוספים.

החקירה החלה בעקבות דו"ח מבקר המדינה, שהעלה חשד לניגוד עניינים מצד יהודה עליאש, מי ששימש משנות ה-90 במספר תפקידים בכירים בקופה, ובין השאר היה סמנכ"ל שיווק ארצי וממונה על תקציבי הפרסום והשיווק. משנת 2008 ועד נובמבר שעבר שימש עליאש כמנהל מחוז ירושלים של הקופה.

עו"ד יורי גיא-רון. "משוכנע שימצא שלא נפל כל פגם במעשיי"צילום: אוריה תדמור/ג'יני

בנובמבר 2010 החלה חקירה גלויה בפרשה, בשיתוף רשות המסים. על פי החשד, עליאש אישר תשלומים מופרזים שלא כדין, בהיקף עשרות מיליוני שקלים, לחברות פרסום ושיווק בהם הועסקו מקורביו ובני משפחתו, תוך ביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון ועבירות נוספות.

כמו כן נבדקו חשדות לפיהם פעלה הקופה באמצעות בכיריה לגיוס מבוטחים חדשים בניגוד לחוק. מסיכום החקירה עולה כי נמצאה תשתית ראייתית נגד עוזי סלנט, שהיה מנכ"ל הקופה, לביצוע עבירה של מרמה והפרת אמונים בכל הנוגע לגיוס מבוטחים לקופה בניגוד לחוק.

ביחידה לחקירות הונאה מצאו גם תשתית ראייתית נגד עליאש, לביצוע עבירות בהן שוחד ומרמה בנוגע לשכירת חברות שיווק בהן עבדו מקורביו. באשר לגיא-רון, נוסף על ההמלצה להעמידו לדין התגבשה גם תשתית ראייתית להעמיד לדין את רעייתו כנרת פרי בעבירות מרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

עו"ד גיא-רון אמר בתגובה: "קיבלתי בצער תדהמה את הידיעה. מהיכרותי את העובדות איני יכול להבין את המלצת המשטרה. גיבוש ההחלטה יתבצע בפרקליטות, ואני משוכנע שימצא שלא נפל כל פגם במעשיי".

את ההמלצות אימץ ראש אגף חקירות ומודיען במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ'. התיק יעבור בימים הקרובים לפרקליטות לגיבוש המלצות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ