גורם משפטי בכיר: "אין סיכוי שקצב יזכה לחנינה"

הנשיא פרס נוטה להחמיר עם עברייני מין ועם אישי ציבור, אמר הגורם. קצב ל"ידיעות אחרונות" הבוקר: "אני לא אתאבד"

תומר זרחין
יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין
יניר יגנה

למרות כוונת גורמים בסביבתו של משה קצב להכשיר את הקרקע לחנינה לפני כניסתו לכלא, העריכו לאחרונה גורמים משפטיים המתמחים בתחום החנינה כי קלושים סיכוייו של הנשיא לשעבר לקבלה.

הגורמים ציינו כי מדיניות החנינה של הנשיא שמעון פרס היא שלא להקל בעונשם של עברייני מין שהורשעו בביצוע עבירות חמורות כמו אונס, וכן לא להקל על אישי ציבור שהורשעו בעבירות חמורות.

כמו כן, הנשיא לא שוקל לחון עברייני מין לפני שריצו חלק ניכר מתקופת מאסרם, הודו במעשיהם והסכימו לעבור שיקום.

נוכח העובדה שקצב טרם התחיל לרצות את עונשו וממילא סירב להודות בביצוע המעשים, לא נראית כל אפשרות ששר המשפטים או נשיא המדינה יבחנו את בקשתו באופן רציני. בנוסף, יצוין כי המורשע עצמו צריך להגיש את הבקשה באופן אישי לנשיא המדינה ולא להסתפק בגורמים שונים הפונים בשמו.

בראיון לעיתונאי שמעון שיפר, שפורסם היום ב"ידיעות אחרונות", אמר הנשיא המורשע "לא התאבדתי ואיני מתכוון להתאבד. אני מבטיח למשפחתי להיות חזק, אבל גם ברזל שמכים בו, כפי שהיכו בי בחמש השנים האחרונות, מתכופף. ארור היום שבו נבחרתי לתנשיא מדינת ישראל. אני שבר כלי.

"אני מכבד את החלטת השופטים אבל הם טעו, לא ניתן לבסס את ההרשעה שלי רק על הקביעה שהעדה העיקרית אמינה". לדברי קצב, "מאחורי ההאשמות נגדי עמדו פוליטיקאים. אני מתנצל בפני המתלוננות נגדי אם פגעתי בהן. אמשיך להילחם על חפותי. צדקתי תצא לאור גם אם זה אחרי מותי".

בראיון לקלמן ליבסקינד ב"מעריב" אמר קצב: "מעולם לא פגעתי באיש, אבל אם יש מישהי שחשה שהיא נפגעה ממני, אני מתנצל בפניה".

Read this article in English: Legal sources: Unlikely that former Israel President Katsav will be pardoned

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ